eNieruchomosci.pl: strona główna - zarządzaj artykułami

Nieruchomości Mościcki

Dział: Artykuły29 06 2016

5 zalet inteligentnego domu – plusy nowoczesnego systemu

Choć z możliwości instalacji systemu inteligentnego domu skorzystało w Polsce już wiele osób, wciąż nie brakuje takich, które nawet nie słyszały o możliwości wynikających z posiadania tego nowoczesnego rozwiązania technologicznego. Rosnąca popularność systemu, zwiększająca się liczba firm montujących tego typu układy, a także coraz większy dostęp do asortymentu niezbędnego do ich funkcjonowania (zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i internetowych – np. http://el12.pl/) sprawiają, że inteligentne budynki mogą w najbliższej przyszłości jeszcze mocniej zakorzenić się w naszym kraju. Tym bardziej warto poznać szereg ich zalet. Oto 5 największych z nich!

Po pierwsze: większy komfort życia

Inteligentny dom jest zaawansowanym technologicznie systemem, który łączy ze sobą różne układy występujące w gospodarstwie – prąd, gaz, ogrzewanie, multimedia, bezpieczeństwo itp. Jego główną cechą jest bardzo łatwe dostosowanie do potrzeb domowników. Inteligentny budynek działa tak, jak zostanie wcześniej zaprogramowany i w każdej chwili, za pomocą kilku prostych ustawień, można dokonać zmian w systemie. Wszystko odbywa się oczywiście w całkowicie automatyczny i intuicyjny sposób. W wielu przypadkach ustawieniami układu można sterować za pomocą smartfona!

Po drugie: bezpieczeństwo

Jednym z elementów systemu inteligentnego domu jest sfera bezpieczeństwa budynku. Mając taki układ, zmniejszamy zatem ryzyko włamania, pożaru i innych nieszczęśliwych wypadków. Inteligentny dom potrafi nie tylko ostrzec nas przed niebezpieczeństwem, ale także jemu zaradzić – pod naszą nieobecność uruchamiana zostaje np. specjalna symulacja pobytu domowników w budynku, a w razie włamania system wysyła automatycznie informacje o zagrożeniu do pobliskiego komisariatu policji.

 

dom inteligentny

 

Po trzecie: oszczędność

Inteligentny dom to system, dzięki któremu możemy zaoszczędzić na rachunkach! Ustawienia zużycia prądu, gazu oraz ogrzewania są skonstruowane tak, by były optymalne dla każdego domownika. Uwzględniają one oczywiście warunki pogodowe, porę dnia oraz porę roku. Dzięki temu wysokość naszych rachunków automatycznie spada. Szacuje się, że dzięki układowi inteligentnego domu koszty zużycia energii i ogrzewania spadają nawet o 50%!

Po czwarte: pełna kontrola

System inteligentnego domu daje nam dostęp do monitoringu zużycia np. energii, wody gazu itd. Opcja ta znacząco pomaga kontrolować pobór poszczególnych elementów, dzięki czemu łatwiej jest zaoszczędzić na rachunkach. Bezpośredni dostęp do monitoringu zużycia pozwala też szybciej wykryć ewentualne nieprawidłowości w działaniu danych układów.

Po piąte: przyszłość

Inteligentny budynek to przyszłość organizacji gospodarstwa domowego. Prędzej czy później taki układ stanie się standardem w wielu polskich mieszkaniach. Warto zatem czym prędzej zdecydować się na instalację takiego systemu i już teraz cieszyć się jego możliwościami!

RSS jest to standard przesyłania nagłówków informacji.
Nagłówki te mogą być odczytwane przez specjalne programy - czytniki RSS. Ich listę oraz katalog zasobów RSS można znaleźć na tej stronie: http://rss.mrok.org.

Dzięki temu najnowsze informacje trafiają do Ciebie od razu, bez potrzeby przeglądania poszczególnych stron www.

Więcej o RSS możesz się dowiedzieć tu:
Nasze kanały RSS | więcej o RSS >>

wszystkie działy

Artykuły
Kredyty
Dla pośrednika
Wzory umów
Prawo
Nowości
Budowa domu
Rynek pierwotny - zdjęcia z budowy


    << Powrót

| o nas | współpraca | reklama | kontakt | polityka prywatności | mapa serwisu | poleć nas | dodaj do ulubionych | zgłoś błąd | pomoc |

© Copyrights 2003-2022 Germino


nieruchomości - mieszkania - domy - działki - agencje nieruchomości - kredyty mieszkaniowe