eNieruchomosci.pl: strona główna - zarządzaj artykułami

Nieruchomości Mościcki

Dział: Artykuły23 08 2017

Domy drewniane – nowoczesna alternatywa dla tradycyjnego budownictwa

Często zastanawiamy się jaki czas jest najlepszy na wyprowadzkę i rozpoczęcie życia na własny rachunek. Niestety nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie i dla każdego ten dzień nadchodzi w zupełnie innym, często nieoczekiwanym momencie. Wtedy pojawiają się pytania co wybrać – mieszkanie w bloku, tradycyjne budowany dom czy może jakiś z projektów domów drewnianych? Tak ogromny wybór nie ułatwia ostatecznej decyzji, wręcz przeciwnie – zwiększa liczbę dylematów.

 

Co domy drewniane oferują swoim użytkownikom?

Wszyscy wiemy, jakie korzyści płyną z własnego mieszkania lub domu zbudowanego według tradycyjnych metod. Dziś jednak mamy do dyspozycji więcej możliwości niż chociażby kilkanaście lat temu. Nowym i coraz bardziej popularnym rodzajem lokum są domy drewniane, które pełnią nie tylko funkcję domków letniskowych w miesiącach wakacyjnych, ale również całorocznego lokum, które jest trwałe i niezwykle odporne na działanie czynników zewnętrznych. Ta propozycja przypadnie do gustu osobom, które nie mają doświadczenia w budownictwie oraz tym, którym bardzo zależy na czasie. Do domu tego typu można się wprowadzić już po 3-4 miesiącach od rozpoczęcia prac budowlanych. Realizacja takiego projektu zajmuje bowiem znacznie mniej czasu i może trwać całym rokiem, niezależnie od warunków pogodowych. Ogromną zaletą tych domów jest ich wykonanie z naturalnego materiału, dzięki czemu w pomieszczeniach panuje korzystny dla zdrowia mieszkańców mikroklimat. Dodatkowo, domy te są energooszczędne oraz posiadają zdolność do termoregulacji i samoregulacji wilgotności.

 

dom drewniany

 

Co jeszcze warto wiedzieć o domach drewnianych?

Domy drewniane to już nie tylko niestabilne konstrukcje, nadające się do mieszkania jedynie latem. Dziś to idealna alternatywa dla doskonale znanego, tradycyjnego budownictwa. Swobodnie można w nich mieszkać całym rokiem, bez względu na pogodę czy lokalizację działki. Domy te nie wymagają również kosztownych fundamentów. A mimo to są wytrzymałe na użytkowanie i niezwykle trwałe. Spełniają one także rygorystyczne warunki ochrony przeciwpożarowej – w miejscach, gdzie wykorzystywane jest paliwo, należy wybudować murowane kominy, które izolują pomieszczenia.

Ważne jest tez to, ze projekty, w procesie ich realizacji mogą być na bieżąco dostosowywane do oczekiwań przyszłych domowników. To pomaga dokonać odpowiedniego wyboru. Dom, który będzie nam służył latami powinien być bowiem dostosowany do potrzeb wszystkich domowników i umożliwiać ewentualne modyfikacje w zależności od aktualnej sytuacji rodziny. Te innowacyjne rozwiązania pokazują, że wymarzone domy są na wyciągnięcie ręki. Wystarczy kilka miesięcy, abyśmy mogli rozpakowywać pierwsze kartony i planować swoje idealne życie w nowym miejscu.

RSS jest to standard przesyłania nagłówków informacji.
Nagłówki te mogą być odczytwane przez specjalne programy - czytniki RSS. Ich listę oraz katalog zasobów RSS można znaleźć na tej stronie: http://rss.mrok.org.

Dzięki temu najnowsze informacje trafiają do Ciebie od razu, bez potrzeby przeglądania poszczególnych stron www.

Więcej o RSS możesz się dowiedzieć tu:
Nasze kanały RSS | więcej o RSS >>

wszystkie działy

Artykuły
Kredyty
Dla pośrednika
Wzory umów
Prawo
Nowości
Budowa domu
Rynek pierwotny - zdjęcia z budowy


    << Powrót

| o nas | współpraca | reklama | kontakt | polityka prywatności | mapa serwisu | poleć nas | dodaj do ulubionych | zgłoś błąd | pomoc |

© Copyrights 2003-2022 Germino


nieruchomości - mieszkania - domy - działki - agencje nieruchomości - kredyty mieszkaniowe