eNieruchomosci.pl: strona główna - zarządzaj artykułami

Nieruchomości Mościcki

Dział: Artykuły19 10 2017

Dom na lata – czym kierować się podczas kupowania nieruchomości?

Zakup domu jednorodzinnego to poważna decyzja, która często rzutuje na wiele kolejnych lat naszego życia, dlatego powinna być dobrze przemyślana. Warto poświęcić nieco czasu na poszukiwanie odpowiedniej nieruchomości, która będzie nam odpowiadać pod względem lokalizacji, powierzchni oraz estetyki.

 

O własnym domu lub mieszkaniu marzy większość z nas. Jak wskazują badania, Polacy znacznie chętniej niż zagraniczni sąsiedzi wybierają budowę lub zakup nieruchomości na własność, niż wynajem. Wiele osób decyduje się na kupno działki budowlanej i postawienie na niej budynku. Nie wszyscy jednak czują się na siłach, aby podołać temu zadaniu, a w takiej sytuacji nie pozostaje nic innego, jak zakup już istniejącego domu jednorodzinnego. O czym należy pamiętać poszukując odpowiedniej nieruchomości?

 

Lokalizacja

Jest to niewątpliwie najważniejsza kwestia, jaką należy wziąć pod uwagę poszukując nieruchomości w celu zaspokojenia potrzeb mieszkaniowych. Najlepiej, jeśli odpowiadający naszym oczekiwaniom dom znajduje się w dobrze skomunikowanej z innymi częściami miasta dzielnicy. Dzięki temu łatwo będzie dojechać do pracy czy centrum, a jeśli budynek wraz z upływem czasu stanie się zbyt ciasny dla powiększonej rodziny, nie będzie większych problemów z jego ewentualną sprzedażą. Warto też sprawdzić, czy wybrana lokalizacja zapewnia łatwy dostęp do przedszkoli, szkół, przychodni zdrowia, sklepów oraz innych interesujących nas miejsc, jak np. park, w którym będzie można odpocząć, czy kluby fitness pozwalające zadbać o kondycję.

 

Wielkość

Podczas poszukiwania domu jednorodzinnego niezwykle ważne jest dostosowanie jego wielkości do potrzeb rodziny. Każdy z domowników powinien mieć do dyspozycji własną sypialnię, a w budynku powinno też znaleźć się miejsce na pomieszczenie pełniące funkcję pokoju gościnnego lub gabinetu. Im bardziej liczna rodzina, tym większa powinna być powierzchnia do wspólnego spędzania czasu. Warto też zwrócić uwagę na rozmieszczenie poszczególnych pokoi – w idealnie zaprojektowanym domu sypialnie są nieco oddalone od salonu, co zapewnia prywatność mieszkańcom.

 

Materiały

Wykorzystane podczas budowy materiały w dużej mierze wpływają na termoizolacyjność domu, co oczywiście przekłada się na niższe koszty jego eksploatacji. Nowoczesne budynki mają często wyższą cenę, ale ich zakup może uchronić przed dodatkowymi wydatkami, jakie przeznaczyć trzeba będzie na gruntowny remont, wymianę instalacji albo ocieplenie. Warto przy tym wspomnieć o kolejnej istotnej kwestii związanej z kupnem nowoczesnego budynku, którą jest sam projekt. Ponieważ w domu spędzimy prawdopodobnie wiele lat naszego życia, ważne jest, aby nieruchomość spełniała nasze oczekiwania nie tylko pod względem funkcjonalności, ale też estetyki. I chociaż nie warto sugerować się jedynie wyglądem budynku, z pewnością jest to ważny aspekt, który należy wziąć pod uwagę.

Szukasz nowych domów w Warszawie? Sprawdź ofertę Rezydencji Pałacowa

RSS jest to standard przesyłania nagłówków informacji.
Nagłówki te mogą być odczytwane przez specjalne programy - czytniki RSS. Ich listę oraz katalog zasobów RSS można znaleźć na tej stronie: http://rss.mrok.org.

Dzięki temu najnowsze informacje trafiają do Ciebie od razu, bez potrzeby przeglądania poszczególnych stron www.

Więcej o RSS możesz się dowiedzieć tu:
Nasze kanały RSS | więcej o RSS >>

wszystkie działy

Artykuły
Kredyty
Dla pośrednika
Wzory umów
Prawo
Nowości
Budowa domu
Rynek pierwotny - zdjęcia z budowy


    << Powrót

| o nas | współpraca | reklama | kontakt | polityka prywatności | mapa serwisu | poleć nas | dodaj do ulubionych | zgłoś błąd | pomoc |

© Copyrights 2003-2022 Germino


nieruchomości - mieszkania - domy - działki - agencje nieruchomości - kredyty mieszkaniowe