eNieruchomosci.pl: strona główna - zarządzaj artykułami

Nieruchomości Mościcki

Dział: Artykuły07 03 2018

Dywany do salonu – reprezentacyjnie i z klasą

Dywany do salonu, wnętrza, które bez cienia wątpliwości zasługuje na miano najbardziej reprezentacyjnego w całym domu, nastręczają nam zwykle mnóstwa wątpliwości. Dylematy dotyczą nie tylko wzoru, fasonu czy kolorystyki, ale również faktury, długości runa oraz materiału z jakiego nasz dywan będzie wykonany.

Warto podkreślić, że jak to zwykle bywa w podobnych sytuacjach, ogrom dostępnych na rynku modeli wcale nie ułatwia zadania. Wręcz przeciwnie, jeszcze bardziej je komplikuje. Bo jak potencjalny kupiec, zwykle laik, ma się odnaleźć w gąszczu możliwości, jakie tworzą dywany do salonu? Dlatego, aby choć odrobinę ułatwić zadanie, w niniejszym tekście przedstawiono kilka podstawowych wskazówek, jakimi warto się kierować przy ich wyborze.

 

Dywan

 

Salon

Salon jest miejscem szczególnym. To w nim pozwalamy sobie na chwilę wytchnienia po pracy, to w nim siadujemy wieczorem z rodziną i wreszcie, to w nim spotykamy się z rodziną czy przyjaciółmi. Ze względu na pełnioną funkcję nie ma się co dziwić, że każdy chciałby, aby jego salon był urządzony perfekcyjnie. Wszak nie od dziś wiadomo, że goście oceniają gospodarza na podstawie jego mieszkania. Dostarcza im ono informacji o jego gustach, upodobaniach, zainteresowaniach, wyczuciu stylu i wielu innych kwestiach. Dlatego, nie tylko z myślą o odwiedzających, ale również o sobie samym, warto poświęcić dłuższą chwilę na to, aby wnętrze to było naprawdę perfekcyjne.

Jaką rolę pełnią dywany do salonu?

Dywany do salonu w dużej mierze determinują charakter wnętrza. Od tego jak zostaną dobrane zależy też spójność kompozycji oraz jej ostateczny styl. Można nawet powiedzieć, że stanowią swoistą one kropkę nad „i” w całej aranżacji.

Jak dobrać dywany do salonu?

Dywany do salonu, podobnie jak do innych pomieszczeń, najlepiej dopasować kierując się jedną z dwóch zasad, zasadą harmonii lub kontrastu. W pierwszym wypadku dobieramy dywan w taki sposób, aby zarówno pod względem kolorystyki jak i wzornictwa współgrał z wystrojem wnętrza, w drugim natomiast staramy się zakupić taki model, który, swoją odmiennością zdeterminuje charakter pokoju. Tutaj mamy dwie możliwości, albo do stonowanego, oszczędnego pomieszczenia dobieramy dywany w mocnych, zdecydowanych barwach i o wyrazistym wzornictwie, albo na odwrót.

Dywany sztuczne czy naturalne?

Wybierając dywany do salonu stajemy jeszcze przed jednym, nader istotnym dylematem. Jest nim decyzja, co do materiału, z jakiego mają być wykonane. Mamy tutaj do wyboru włókna naturalne, wełnę, jedwab, bawełnę, sizal czy jutę oraz sztuczne, między innymi polipropylen, poliamid i akryl. Każde z nich ma rzecz jasna swoje wady i zalety. Wełna i jedwab należą do najdroższych opcji, jednak wykonane z nich dywany do salonu mogą być traktowane jak inwestycja.

Jak informuje konsultant sklepu z dywanami Dywante, ich wartość, zwłaszcza kolekcjonerskich modeli perskich, nie tylko nie maleje z upływem lat, ale nawet rośnie. Z kolei dywany bawełniane, sizalowe i jutowe stanowią świetną propozycje dla zwolenników ekologii. Ponadto są trwałe, wytrzymałe i, co niemniej ważne, stosunkowo tanie.

Jeśli natomiast chodzi o dywany sztuczne, to dzięki zaawansowanej technologii produkcji nie różnią się już one właściwie od modeli wełnianych i jedwabnych. Odróżnić je może jedynie oko prawdziwego znawcy. Poza niewątpliwymi walorami estetycznymi są one również bardzo łatwe w utrzymaniu, przez co poleca się je do mieszkań, w których są małe dzieci lub zwierzęta.

RSS jest to standard przesyłania nagłówków informacji.
Nagłówki te mogą być odczytwane przez specjalne programy - czytniki RSS. Ich listę oraz katalog zasobów RSS można znaleźć na tej stronie: http://rss.mrok.org.

Dzięki temu najnowsze informacje trafiają do Ciebie od razu, bez potrzeby przeglądania poszczególnych stron www.

Więcej o RSS możesz się dowiedzieć tu:
Nasze kanały RSS | więcej o RSS >>

wszystkie działy

Artykuły
Kredyty
Dla pośrednika
Wzory umów
Prawo
Nowości
Budowa domu
Rynek pierwotny - zdjęcia z budowy


    << Powrót

| o nas | współpraca | reklama | kontakt | polityka prywatności | mapa serwisu | poleć nas | dodaj do ulubionych | zgłoś błąd | pomoc |

© Copyrights 2003-2022 Germino


nieruchomości - mieszkania - domy - działki - agencje nieruchomości - kredyty mieszkaniowe