eNieruchomosci.pl: strona główna - zarządzaj artykułami

Nieruchomości Mościcki

Dział: Artykuły28 11 2018

Przeprowadzka do innego miasta — gdzie warto zamieszkać?

Jeśli nasza decyzja o przeprowadzce nie jest podyktowana względami osobistymi czy rodzinnymi, powinna być poprzedzona szczegółową analizą potencjalnych miejsc pod względem zagadnień, które są dla nas ważne. Tylko takie racjonalne postępowanie może sprawić, że będziemy w pełni zadowoleni z podjętej przez nas decyzji. Na co więc warto zwrócić uwagę, poszukując swojego miejsca na ziemi?

Sprawny samorząd

Idziemy o zakład, że niewiele osób poszukujących nowego miejsca do zamieszkania zwraca uwagę na to, jak w rozważanych miastach działają władze samorządowe? A to błąd, ponieważ to właśnie od włodarzy miejskich zależy to, jakie inwestycje są przeprowadzane, jakie jest wykorzystanie środków unijnych, jak działa opieka medyczna czy infrastruktura żłobkowa oraz to, czy miasto jest atrakcyjnym rynkiem dla międzynarodowych inwestorów.

 

przeprowadzka

 

Jeśli spojrzymy na ranking miast w których żyje się najlepiej, to najczęściej brane są pod uwagę właśnie te cechy, które zależą od sprawnego zarządzania miastem i jego zasobami przez samorządowców. Warto więc bliżej przyjrzeć się temu, jak działają, nim podejmiemy decyzję o przeprowadzce.

Wszystko, co ważne

Jeśli chodzi o perspektywy znalezienia dobrze płatnej pracy lub prowadzenia biznesu, to bez wątpienia Warszawa nie ma sobie równych. Choć od kilku lat śmiało „depcze jej po piętach” Gdańsk, który oprócz bogatego rynku pracy ma do zaoferowania także najczystsze powietrze w Polsce oraz bogatą infrastrukturę mieszkaniową. Różnorodne mieszkania już teraz cieszą się tutaj dużą popularnością, co potwierdza deweloper Rai PB oferujący nowe mieszkania na Osowej. A biorąc pod uwagę rosnącą migrację ekologiczną mieszkania w Gdańsku w dzielnicach Przymorze, Oliwa czy Osowa będą zyskiwać coraz większe grono zainteresowanych.

 

deweloper rai

 

Stopa bezrobocia w miastach takich jak Warszawa czy Gdańsk należy do najniższych w kraju, co w praktyce oznacza, że nawet jeśli z jakichś powodów stracimy zajęcie czy z niego zrezygnujemy, to w krótkim czasie będziemy w stanie znaleźć inną pracę o podobnym lub wyższym poziomie wynagrodzenia.

Jeśli zaś ważne jest dla Ciebie bieżąca obcowanie z kulturą, to powinieneś rozważyć zamieszkanie w Krakowie. Mieszkańcy doceniają wysoką jakość życia w tym mieście, inwestycje międzynarodowych koncernów oraz możliwość uczestniczenia w rozlicznych wydarzeniach z pogranicza kultury i szeroko pojętej sztuki na światowym poziomie.

Młodych rodziców z pewnością interesują możliwości w zakresie edukacji swoich pociech. W tym zakresie właściwie każde duże miasto ma do zaoferowania zarówno szeroką ofertę żłobkową, przedszkolną, szkolną, uczelnie wyższe zarówno polskie, jak i międzynarodowe. Oczywiście największe ośrodki edukacyjne jak Warszawa, Wrocław, Gdańsk czy Kraków mogą poszczycić się uniwersytetami z tradycjami, jednakże uczelnie z mniejszym stażem reprezentują także światowy poziom.

 

Gdańsk

 

A może w pobliżu miasta?

Dla tych, których nie interesują mieszkania od dewelopera na strzeżonym osiedlu, dobrą alternatywą może być zamieszkanie na terenach podmiejskich. To doskonałe rozwiązanie dla każdego, kto ceni sobie spokój, ciszę, świeże powietrze i wolność, jakiej nie daje mieszkanie w centrum metropolii. Taką alternatywę często wybierają osoby, które chcą jednocześnie korzystać z uroku mieszkania na wsi i tego, co oferuje miasto. Na szczęście nie muszą z niczego rezygnować. Należy jednak pamiętać, że takie rozwiązanie ma swoje plusy i minusy. Do tych drugich należą codzienne dojazdy do pracy czy szkoły. Jednak nie jest to wygórowana cena za to, co oferuje mieszkanie w pobliżu natury.

Jak widać, możliwości jest wiele. Najważniejsze to wybrać takie miejsce dla siebie które w jak największym stopniu zaspokoi potrzeby nasze oraz naszych najbliższych.

RSS jest to standard przesyłania nagłówków informacji.
Nagłówki te mogą być odczytwane przez specjalne programy - czytniki RSS. Ich listę oraz katalog zasobów RSS można znaleźć na tej stronie: http://rss.mrok.org.

Dzięki temu najnowsze informacje trafiają do Ciebie od razu, bez potrzeby przeglądania poszczególnych stron www.

Więcej o RSS możesz się dowiedzieć tu:
Nasze kanały RSS | więcej o RSS >>

wszystkie działy

Artykuły
Kredyty
Dla pośrednika
Wzory umów
Prawo
Nowości
Budowa domu
Rynek pierwotny - zdjęcia z budowy


    << Powrót

| o nas | współpraca | reklama | kontakt | polityka prywatności | mapa serwisu | poleć nas | dodaj do ulubionych | zgłoś błąd | pomoc |

© Copyrights 2003-2022 Germino


nieruchomości - mieszkania - domy - działki - agencje nieruchomości - kredyty mieszkaniowe