eNieruchomosci.pl: strona główna - zarządzaj artykułami

Nieruchomości Mościcki





Dział: Artykuły23 04 2021

Bezpieczeństwo i wygoda w jednym urządzeniu – poznaj rozwiązanie Smart Home

Intensywny postęp technologiczny dotyczy niemal wszystkich dziedzin naszego życia. Tak samo jest w przypadku nieruchomości, które z roku na rok stają się nie tylko bardziej komfortowe w użytkowaniu, ale również bezpieczniejsze. Rozwiązania typu Smart Home stały się jednym z coraz częściej poszukiwanych atutów na etapie zakupu nowego mieszkania czy domu. Czym charakteryzują się inteligentne domy?

Na czym polegają rozwiązania Smart Home?

Smart Home, czyli inteligentny dom jest systemem umożliwiającym połączenie wszystkich instalacji w jedną kompleksową całość. Dzięki temu można mieć pod kontrolą systemy audio-videoinstalacje, oświetleniowo-elektryczne, czy grzewcze . Część domów inteligentnych jest wyposażona w dodatkowe urządzenia monitorujące, systemy kontrolujące bezpieczeństwo przeciwpożarowe oraz alarmy. Technologia ta stała się dla wielu osób niezbędna na etapie wyboru nowego mieszkania. Idąc za tymi potrzebami, deweloperzy coraz częściej inwestują w rozwiązania typu Smart Home. Świetnym przykładem są mieszkania Szczecin Dąbie – Victoria Apartments (dostępne na stronie https://pcg.pl/mieszkania/szczecin-victoria-apartments/).

 

rozwiązania smart home

 

Rozwiązania Smart Home można dopasować do indywidualnych potrzeb przyszłych mieszkańców. Apartamenty w Szczecinie w stanie deweloperskim stanowią więc bazę dla rozbudowy systemów inteligentnych podczas projektowania i wyposażania wnętrz. To niezwykle istotne, aby pomieszczenia spełniały wymagania przyszłych mieszkańców.

Jakie rozwiązania Smart Home warto wybrać do swojego mieszkania?

Mimo że określenie „inteligentny dom” na stałe zagościło w naszym słowniku, to wiele osób wciąż nie do końca rozumie, na czym polega to rozwiązanie. W skrócie można powiedzieć, że jego celem jest ułatwianie życia mieszkańców oraz zwiększanie ich bezpieczeństwa.

Świetnym przykładem rozwiązań typu Smart Home jest żarówka o mocy światła sterowanej za pomocą smartfona lub piekarnik uruchamiany za pomocą aplikacji już w drodze do domu. Innym są gniazdka, czujniki okien, drzwi, gazu, dymu czy czadu, które można sprawdzić, będąc poza domem. Rozwiązanie to pozwala cieszyć się wyjazdami bez obaw, że w domu bez naszej wiedzy pojawi się jakieś zagrożenie. Natomiast w razie problemów z instalacją alarm może uratować zdrowie, a nawet życie domowników.

Nowe apartamenty w Szczecinie, ale również nieruchomości w innych polskich miastach stwarzają możliwość montażu dodatkowych udogodnień i zabezpieczeń. Dzięki temu budowane domy i mieszkania stają się nie tylko coraz bardziej komfortowe, ale przede wszystkim bezpieczne. Rozwiązania Smart Home stanowią również świetny sposób na oszczędzanie pieniędzy. Fakt ten wynika z możliwości zdalnego wyłączenia zasilania dla przedmiotów, które nie są aktualnie użytkowane.

RSS jest to standard przesyłania nagłówków informacji.
Nagłówki te mogą być odczytwane przez specjalne programy - czytniki RSS. Ich listę oraz katalog zasobów RSS można znaleźć na tej stronie: http://rss.mrok.org.

Dzięki temu najnowsze informacje trafiają do Ciebie od razu, bez potrzeby przeglądania poszczególnych stron www.

Więcej o RSS możesz się dowiedzieć tu:
Nasze kanały RSS | więcej o RSS >>

wszystkie działy

Artykuły
Kredyty
Dla pośrednika
Wzory umów
Prawo
Nowości
Budowa domu
Rynek pierwotny - zdjęcia z budowy






    << Powrót

| o nas | współpraca | reklama | kontakt | polityka prywatności | mapa serwisu | poleć nas | dodaj do ulubionych | zgłoś błąd | pomoc |

© Copyrights 2003-2022 Germino


nieruchomości - mieszkania - domy - działki - agencje nieruchomości - kredyty mieszkaniowe