eNieruchomosci.pl: strona główna - zarządzaj artykułami

Nieruchomości Mościcki

Dział: Artykuły24 06 2021

Pompa zatapialna – co to jest i jakie ma przeznaczenie

Jest wiele rodzajów pomp zatapialnych (zanurzeniowych, budowlanych), dlatego przed zakupem trzeba koniecznie zdobyć garść cennej wiedzy na ich temat. Jeśli prowadzisz gospodarstwo domowe, remontujesz dom, czy po prostu potrzebujesz urządzenia do wypompowywania wody – pompa zatapialna może okazać się niezastąpiona.

Czy wiesz, do czego może przydać się pompa zatapialna?

Wiele osób wiąże pompę zatapialną jedynie z urządzeniem elektrycznym do odprowadzania wody ściekowej lub ze zbiornika wodnego. Tymczasem jest to sprzęt o znacznie szerszym zastosowaniu. Za jej pomocą wypompujesz lub przepompujesz wodę z jednego miejsca w drugie. Chodzi tu nie tylko o studzienki kanalizacyjne, ale też oczka wodne, baseny przydomowe czy rury drenażowe.

 

Pompa zanurzeniowa

 

Jeśli masz na działce studnię lub beczki, w których gromadzi się deszczówka, to szybko opróżnisz je, używając pomp. Kupując pompę, musisz mieć więc na uwadze to, że niektóre z nich służą do wypompowywana wody brudnej, a inne czystej. Są też urządzenia uniwersalne, czyli najbardziej praktyczne. Na rynku można również dostać pompy zanurzeniowe typowo przemysłowe i te przeznaczone do gorącej wody.

Jak wybrać pompę, na co zwracać uwagę?

Biorąc pod uwagę mnogość asortymentu i jego różnorodność, trudno podjąć szybką decyzję. Oprócz stosownej wiedzy na temat przeznaczenia urządzeń trzeba też wziąć pod uwagę ich parametry techniczne. Nie każda pompa zanurzeniowa do opróżniania szamba poradzi sobie z dużym stopniem zanieczyszczeń. Zwróć więc uwagę na wydajność, moc oraz maksymalną temperaturę odprowadzanej wody i wysokość podnoszenia wody.

Kolejna istotna kwestia to ciężar i wymiary pompy. Do małego gospodarstwa i na mniejsze potrzeby wystarczy urządzenie o niewielkich gabarytach. Zadecydowanie inna będzie pompa zanurzeniowa wykorzystywana do celów przemysłowych. Jednak zarówno w jednym, jak i w drugim przypadku pompa zanurzeniowa powinna mieć solidną konstrukcję. Trwałość materiałów i zabezpieczanie przed korozją – te dwa aspekty są niezwykle ważne.

Co jest jeszcze istotne? Jeżeli urządzenie będzie pracowało w sposób ciągły, bez nadzoru, wtedy powinno być zaopatrzone w wyłącznik pływakowy. Dzięki temu pompa zanurzeniowa sama wyłączy się, gdy poziom wody spadnie do określonej wysokości. Nie bez znaczenia jest też fakt mobilności pompy. Jeśli będziesz ją przenosić i przewozić, lepiej kupić urządzenie spalinowe. Nie zawsze możliwy jest stały dostęp do źródła prądu, dlatego lepiej mieć pompę przenośną.

Oczywiście to tylko kilka wskazówek, które mają Ci przybliżyć specyfikę pracy i parametrów pompy zanurzeniowej. Zawsze dobrze zapytać o kłopotliwe kwestie osoby kompetentne, które pomogą dokonać dobrego wyboru.

RSS jest to standard przesyłania nagłówków informacji.
Nagłówki te mogą być odczytwane przez specjalne programy - czytniki RSS. Ich listę oraz katalog zasobów RSS można znaleźć na tej stronie: http://rss.mrok.org.

Dzięki temu najnowsze informacje trafiają do Ciebie od razu, bez potrzeby przeglądania poszczególnych stron www.

Więcej o RSS możesz się dowiedzieć tu:
Nasze kanały RSS | więcej o RSS >>

wszystkie działy

Artykuły
Kredyty
Dla pośrednika
Wzory umów
Prawo
Nowości
Budowa domu
Rynek pierwotny - zdjęcia z budowy


    << Powrót

| o nas | współpraca | reklama | kontakt | polityka prywatności | mapa serwisu | poleć nas | dodaj do ulubionych | zgłoś błąd | pomoc |

© Copyrights 2003-2022 Germino


nieruchomości - mieszkania - domy - działki - agencje nieruchomości - kredyty mieszkaniowe