eNieruchomosci.pl: strona główna - zarządzaj artykułami

Nieruchomości Mościcki

Dział: Artykuły21 09 2021

Ocieplenie ścian styropianem – wady i zalety

Prace budowlane wiążą się z ciągłym podejmowaniem decyzji. Jak dobrać farby i tynki? Jakie materiały są najbardziej trwałe? Dylematy dotyczą również ocieplania budynków. Wiele osób pragnie podnieść komfort życia we własnych czterech kątach i decyduje się na taki krok. U większości jednak pojawia się pytanie, jaką metodę ocieplenia ścian wybrać.

Jakie zalety i wady ma styropian? Dlaczego jest częściej wybierany niż wełna mineralna?


W jaki sposób można ocieplić ściany?

Do głównych sposobów na ocieplenie budynku należy zastosowanie wełny mineralnej, styropianu oraz mineralnych płyt izolacyjnych. Decydując się na remont elewacji, wiele osób ma jednak dylemat między pierwszym i drugim rozwiązaniem. Płyty izolacyjne, choć to skuteczna i nowoczesna metoda docieplenia domu, są dla wielu zbyt drogim rozwiązaniem.

 

ocieplanie styropianem

 

Wełna mineralna posiada właściwości wygłuszające. Jest to główna zaleta, której nie posiada styropian. Ocieplenie budynku wełną sprawdza się więc przy ruchliwej ulicy, w centrum miasta i wielu innych, niezupełnie cichych okolicach. Cechę tę cenią sobie szczególnie osoby pracujące w domu lub zwyczajnie lubiący ciszę. Wełna mineralna wyróżnia się także wytrzymałością i ogniotrwałością oraz dużym poziomem paraprzepuszczalności. Do wad można zaliczyć podatność na zwiększanie wilgoci ścian. Wiele osób rezygnuje też z tego sposobu ocieplenia budynku ze względu na bardziej wymagające prace budowlane oraz dość wysoką cenę.

Styropian uważany jest za najbardziej sprawdzony, łatwy w użyciu, tani i skuteczny sposób na ocieplenie domu. Jak każda z metod ocieplanie styropianem posiada swoje wady i zalety. O czym warto wiedzieć decydując się na ocieplenie budynku tym materiałem?


Ocieplenie ścian styropianem – plusy tej popularnej metody

Zaletą ocieplania domów styropianem, która wysuwa się na pierwszy plan, jest łatwość montażu oraz niska cena. Niewielka kwota – w porównaniu z innymi sposobami docieplenia budynku – którą przeznacza się na pokrycie elewacji styropianem, wynika zarówno z niskiej ceny samego materiału, jak i usług budowlanych. Prace są łatwe i szybkie do wykonania, co przekłada się na niższą wycenę robocizny. Materiał ten jest na tyle mało uciążliwy podczas prac remontowych, że wybierając styropian, ogranicza się również popełnienie różnego rodzaju błędów. Posiada również bardzo dobre właściwości termoizolacyjne oraz zapobiega powstawaniu wilgoci w ścianach.


Jakie minusy ma zastosowanie styropianu do ocieplenia budynku?

Ocieplenie ścian styropianem – podobnie jak inne metody – posiada również swoje wady. Najczęściej wymienia się stosunkowo małą odporność na uszkodzenia mechaniczne oraz palność. Choć same prace remontowe są dość łatwe do wykonania, styropian pozostawia po sobie sporo śmieci – wszystkim znane małe, białe kulki materiału są dla wielu osób sporym problemem, którego nie jest później łatwo się pozbyć z danej okolicy. Sztuczność tworzywa także bywa sporym minusem – zwłaszcza w czasach zwiększonej świadomości ekologicznej. Kupując styropian trzeba wykazać się sporą uważnością i posiadać minimalną wiedzę na jego temat. Spora dostępność i popularność materiału sprawia, że w sklepach nie brakuje tych o wątpliwej jakości.

Pomimo wad wiele osób decyduje się na wybór styropianu – więcej pieniędzy w kieszeni przekonuje każdego, kto ma w planach dalsze wydatki remontowe (np. zakup farby).

RSS jest to standard przesyłania nagłówków informacji.
Nagłówki te mogą być odczytwane przez specjalne programy - czytniki RSS. Ich listę oraz katalog zasobów RSS można znaleźć na tej stronie: http://rss.mrok.org.

Dzięki temu najnowsze informacje trafiają do Ciebie od razu, bez potrzeby przeglądania poszczególnych stron www.

Więcej o RSS możesz się dowiedzieć tu:
Nasze kanały RSS | więcej o RSS >>

wszystkie działy

Artykuły
Kredyty
Dla pośrednika
Wzory umów
Prawo
Nowości
Budowa domu
Rynek pierwotny - zdjęcia z budowy


    << Powrót

| o nas | współpraca | reklama | kontakt | polityka prywatności | mapa serwisu | poleć nas | dodaj do ulubionych | zgłoś błąd | pomoc |

© Copyrights 2003-2022 Germino


nieruchomości - mieszkania - domy - działki - agencje nieruchomości - kredyty mieszkaniowe