eNieruchomosci.pl: strona główna - zarządzaj artykułami

Nieruchomości Mościcki

Dział: Artykuły05 01 2022

Czym jest flipping mieszkaniowy i na czym polega?

Niegdyś niemal nikomu nieznany, dzisiaj flipping mieszkaniowy staje się coraz bardziej popularny. Zjawisko jest szczególnie rozpoznawalne wśród osób zajmujących się nieruchomościami. To właśnie w tej branży zrobił on niemałą rewolucję. Co kryje się pod pojęciem house flippingu i na czym to polega? Mamy odpowiedź!

Czym jest flipping mieszkaniowy?

Flipping jest ściśle związany z tematem inwestowania w nieruchomości. Na polskim rynku pojawił się dość niedawno, jednak szybko zyskał na popularności, znajdując wielu zwolenników. Czym zatem jest? Mówiąc krótko, flippingiem mieszkaniowym nazywa się zainwestowanie w przecenioną bądź tanią nieruchomość, aby później móc sprzedać ją z niemałym zyskiem. Jest to więc bez wątpienia doskonały sposób na łatwy zarobek. Nie ma on związku ani z rynkiem najmu, ani pośrednictwem. W tym przypadku nieruchomość kupuje się z myślą o jej sprzedaży.


flipping mieszkaniowy


Flipping na rynku wtórnym — na czym polega?

Kiedy wiadomo już czym konkretnie jest flipping, można przyjrzeć się bliżej temu, w jaki sposób działa i na czym polega. Rozpoczyna się go od wyszukania dobrej okazji cenowej nieruchomości. Najczęściej wspomnianą okazją jest sytuacja, w której sprzedający nie jest zorientowany i sprzedaje mieszkanie bądź dom po zaniżonej cenie. W innym przypadku może to być osoba zadłużona, która zmuszona jest szybko sprzedać nieruchomość. W tym celu opuszcza ona cenę na tyle, aby ktoś kupił mieszkanie. Tego typu sytuacje są idealnym celem dla flipperów.

Rynek pierwotny

Flipping może działać nie tylko na rynku wtórnym, ale też pierwotnym, jednak wówczas wygląda to nieco inaczej. Często flipperzy załapują się na licytacje komornicze nieruchomości, w których działała dana firma. Dzieje się, to gdy firma ta kończy swoją działalność bądź upada. Tanie mieszkania mogą również nabyć od deweloperów, którzy decydują się na sprzedaż. Dla flipperów wszystkie powyższe sytuacje mogą być doskonałą okazją na przyszły zysk. Więcej o flippingu przeczytasz tutaj:https://notus.pl/blog-finansowy/flipping-mieszkaniowy-co-to-jest-i-ile-da-sie-na-tym-zarobic/.

Flipping mieszkaniowy — ryzyko czy okazja?

Na pierwszy rzut oka flipping mieszkaniowy może wydawać się ryzykowny. W końcu nigdy nie ma pewności, czy wszystko wyjdzie tak, jak się to zaplanowało. Flipperzy jednak wiedzą, jak tanio nabyć mieszkanie i przy sprzedaży dobrze na tym zarobić. Zwłaszcza że z biegiem lat mieszkania drożeją. Oznacza to więc, że nieruchomość zakupiona kilka lat temu, dzisiaj mogłaby zostać sprzedana za o wiele większą kwotę, niż tą, za którą została nabyta. To zaś przyniosłoby flipperowi spory zysk. Jak więc widać, flipping mieszkaniowy może być nie tylko opłacalnym, ale też przyszłościowym pomysłem.

RSS jest to standard przesyłania nagłówków informacji.
Nagłówki te mogą być odczytwane przez specjalne programy - czytniki RSS. Ich listę oraz katalog zasobów RSS można znaleźć na tej stronie: http://rss.mrok.org.

Dzięki temu najnowsze informacje trafiają do Ciebie od razu, bez potrzeby przeglądania poszczególnych stron www.

Więcej o RSS możesz się dowiedzieć tu:
Nasze kanały RSS | więcej o RSS >>

wszystkie działy

Artykuły
Kredyty
Dla pośrednika
Wzory umów
Prawo
Nowości
Budowa domu
Rynek pierwotny - zdjęcia z budowy


    << Powrót

| o nas | współpraca | reklama | kontakt | polityka prywatności | mapa serwisu | poleć nas | dodaj do ulubionych | zgłoś błąd | pomoc |

© Copyrights 2003-2022 Germino


nieruchomości - mieszkania - domy - działki - agencje nieruchomości - kredyty mieszkaniowe