eNieruchomosci.pl: strona główna - zarządzaj artykułami

Nieruchomości Mościcki

Dział: Artykuły24 02 2022

Brama wjazdowa na posesję – rozwierna (skrzydłowa), czy przesuwna?

Właściciele własnego domu - jedno- lub wielorodzinnego - z pewnością doskonale zdają sobie sprawę jak istotne jest zabezpieczenie obejścia przed niepożądanymi gośćmi przy jednoczesnym zapewnieniu mu dodatkowych walorów estetycznych poprzez zastosowanie w tym celu wysokiej jakości bramy.

Okazuje się jednakże, że wybór dostępnych modeli może przyprawić o zawrót głowy. Aby oszczędzić naszym czytelnikom tego problemu oraz ułatwić dokonanie ostatecznego wyboru, postanowiliśmy tematowi przyjrzeć się nieco bliżej.

 

rodzaje bram

 

Nasza analiza wykazała, że bramy dostępne na rodzimym rynku podzielić można na dwie główne kategorie, a mianowicie - na bramy wjazdowe rozwierne (skrzydłowe) oraz przesuwne. Która z nich sprawdzi się w naszym przypadku lepiej? Należy zauważyć, że wiele zależy od ilości miejsca jakim dysponujemy. Jeżeli nasze podwórze uznać można za relatywnie przestrzenne, a brama ma dodatkowo otwierać się do wewnątrz, nic nie stoi na przeszkodzie, by zdecydować się na tradycyjne rozwiązanie rozwierne. Może ono bazować na mechanizmach manualnych lub też zastosowaniu specjalnych siłowników i silnika, dzięki którym skrzydła otwierać się będą i zamykać automatycznie, po naciśnięciu przez użytkownika przycisku na pilocie bądź klawisza na panelu. Niemniej jednak, jeżeli nasze podwórko jest dość niewielkie jeżeli chodzi o powierzchnię, a także nie występuje możliwość otwierania skrzydeł tak na zewnątrz jak i do wewnątrz bez stwarzania problemów domownikom lub użytkownikom pobliskiej drogi, eksperci zalecają skłonienie się ku nabyciu bramy przesuwnej. Jest ona bardzo wygodna w obsłudze, a dodatkowo po otwarciu zajmuje niewiele miejsca, jako że otwiera się do boku, ułatwiając użytkownikowi wjazd i jednocześnie nie blokując drogi ani też nie powodując trudności w korzystaniu z obejścia.

Niezależnie od tego, na jaki wyrób się ostatecznie zdecydujemy, musimy także pamiętać, iż powinien on być wykonany z najwyższej możliwej jakości materiałów, odpornych nie tylko na działanie czynników zewnętrznych ale i na uszkodzenia mechaniczne - będzie to gwarancją, iż nawet przy regularnym użytkowaniu brama nie zacznie rdzewieć, nie dojdzie do jej deformacji, a ona sama otwierać i zamykać się będzie bez najmniejszych nawet problemów. Gdy zdecydujemy się na model z automatycznym systemem obsługi, sprawdźmy, czy zarówno silnik jak i pozostałe elementy, które z uwagi na swoją specyfikę są dość delikatne zostały odpowiednio osłonięte przed działaniem ekstremalnych warunków pogodowych, takich jak na przykład saharyjskie słońce czy też ulewne opady deszczu bądź śniegu, o które to jak doskonale wiadomo w naszym klimacie nietrudno. Dopiero wtedy będziemy mogli mieć pewność, że brama nie tylko nie blokuje drogi dojazdowej i podwórza, ale także będzie mogła być użytkowana nawet podczas zimowych przymrozków lub też letnich upałów. Uważamy, że tak na bramie rozwiernej jak i przesuwnej nie warto nadmiernie oszczędzać, zwłaszcza jeżeli zakładamy, iż będzie ona nam służyła w sposób ciągły przez wiele kolejnych miesięcy lub nawet lat!

RSS jest to standard przesyłania nagłówków informacji.
Nagłówki te mogą być odczytwane przez specjalne programy - czytniki RSS. Ich listę oraz katalog zasobów RSS można znaleźć na tej stronie: http://rss.mrok.org.

Dzięki temu najnowsze informacje trafiają do Ciebie od razu, bez potrzeby przeglądania poszczególnych stron www.

Więcej o RSS możesz się dowiedzieć tu:
Nasze kanały RSS | więcej o RSS >>

wszystkie działy

Artykuły
Kredyty
Dla pośrednika
Wzory umów
Prawo
Nowości
Budowa domu
Rynek pierwotny - zdjęcia z budowy


    << Powrót

| o nas | współpraca | reklama | kontakt | polityka prywatności | mapa serwisu | poleć nas | dodaj do ulubionych | zgłoś błąd | pomoc |

© Copyrights 2003-2022 Germino


nieruchomości - mieszkania - domy - działki - agencje nieruchomości - kredyty mieszkaniowe