eNieruchomosci.pl: strona główna - zarządzaj artykułami

Nieruchomości Mościcki

Dział: Artykuły24 12 2022

Poznaj zalety korzystania z monitoringu wizyjnego

Monitoring wizyjny jest wykorzystywany najczęściej do ochrony centrów handlowych, szkół, firm, ulic, parkingów czy skrzyżowań. Niektóre osoby decydują się jednak również na zastosowanie tego rozwiązania w celu ochrony prywatnej posesji. Bezpieczeństwo jest bowiem najważniejszą wartością w każdej sytuacji. Ten typ monitoringu znacznie różni się od klasycznego. Co warto o nim wiedzieć i jakie są jego najistotniejsze zalety?

W jaki sposób działa monitoring wizyjny?

 

monitoring

 

Korzystając z tradycyjnej metody monitoringu, o wtargnięciu osoby niepożądanej na posesję można dowiedzieć się dopiero wtedy, gdy zabrzmi alarm. Rodzi to ryzyko zbyt późnej reakcji na zdarzenie, co przynosi opłakane skutki. Taki rodzaj monitoringu pozwala najczęściej tylko obejrzeć sytuację i ustalić, w jakim czasie się ona wydarzyła. Trudne, a wręcz niemożliwe, jest z kolei zidentyfikowanie sprawców. Zdalny monitoring wizyjny pozwala z kolei na oglądanie obrazu rejestrowanego przez kamery bez przerwy. Dzięki temu możliwa jest reakcja w czasie rzeczywistym, a nie tylko oglądanie przebiegu wydarzeń po fakcie dokonanym. Rozwiązanie to stosuje analitykę pod postacią wirtualnych siatek bądź linii. Jeśli nastąpi wtargnięcie w wyznaczoną strefę, uruchamiany jest alarm z centrum monitoringu. Ten rodzaj monitoringu da się dostosować optymalnie do potrzeb klienta – może zostać zainstalowany na terenie mieszkania, podwórka, parkingu czy podjazdu. Kamery przesyłają wyraźny obraz również po zmroku, przy małej ilości światła. Warto skorzystać np. z rozwiązań oferowanych przez firmę SVS.

Jakie są zalety monitoringu wizyjnego?

Wśród najważniejszych zalet monitoringu wizyjnego można wymienić:

  • możliwość szybkiego wychwycenia obecności osób niepożądanych i zapobiegnięcia niebezpiecznej sytuacji,
  • zapewnienie poczucia bezpieczeństwa zarówno w miejscu publicznym, jak i na prywatnej posesji,
  • możliwość dostarczenia dowodów na popełnienie wykroczenia lub przestępstwa.

Monitoring wizyjny na prywatnych posesjach

Monitoring wizyjny może chronić osiedla mieszkalne oraz domy. W tym drugim przypadku montuje się kamery monitorujące dom, ogród i podjazd. Jest to w pełni zgodne z przepisami. Z tego rozwiązania może więc skorzystać każdy, kto czuje się zagrożony i chce uniknąć przykrych sytuacji, takich jak kradzież, napaść czy wtargnięcie na posesję. Warto mieć na uwadze, że zabroniony jest monitoring posesji sąsiadów. Kamery mogą obejmować wyłącznie obejście domu osoby decydującej się na zainstalowanie monitoringu. Same kamery odznaczają się nowoczesnym wyglądem, a przy tym są dyskretne i przesyłają wysokiej jakości obraz. Nawet przebywając na drugim końcu świata, domownicy mogą kontrolować bezpieczeństwo swojego dobytku.

Monitoring wizyjny w miejscach publicznych

Dzięki monitoringowi wizyjnemu możliwa jest ochrona obiektów, korzystają z niego różnego rodzaju firmy. Pracodawcy i właściciele przedsiębiorstw stosują to rozwiązanie w celu zapewnienia bezpieczeństwa pracownikom, ochrony mienia, kontroli procesu produkcji czy zachowania tajemnicy informacji. Nie wolno jednak stosować tego typu monitoringu w celu kontroli wydajności pracownika i efektów jego pracy. Dobrze wykorzystywany, zwiększa bezpieczeństwo w firmie i realnie przekłada się na jej powodzenie, jeśli grozi jej wystąpienie sytuacji takich jak kradzież, oszustwo czy sprzedawanie danych. Warto więc zainwestować w monitoring, ponieważ ma on duże znaczenie dla przyszłości przedsiębiorstwa i zabezpiecza je przed negatywnymi konsekwencjami przestępstw. To rozwiązanie jest też stosowane w budynkach administracji publicznej, szkołach czy środkach transportu publicznego.

RSS jest to standard przesyłania nagłówków informacji.
Nagłówki te mogą być odczytwane przez specjalne programy - czytniki RSS. Ich listę oraz katalog zasobów RSS można znaleźć na tej stronie: http://rss.mrok.org.

Dzięki temu najnowsze informacje trafiają do Ciebie od razu, bez potrzeby przeglądania poszczególnych stron www.

Więcej o RSS możesz się dowiedzieć tu:
Nasze kanały RSS | więcej o RSS >>

wszystkie działy

Artykuły
Kredyty
Dla pośrednika
Wzory umów
Prawo
Nowości
Budowa domu
Rynek pierwotny - zdjęcia z budowy


    << Powrót

| o nas | współpraca | reklama | kontakt | polityka prywatności | mapa serwisu | poleć nas | dodaj do ulubionych | zgłoś błąd | pomoc |

© Copyrights 2003-2023 Germino


nieruchomości - mieszkania - domy - działki - agencje nieruchomości - kredyty mieszkaniowe