Polska to też małe wsie i miasteczka, w których można nabyć przytulny domek z działką za niewielkie pieniądze.

 
eNieruchomosci.pl: strona główna - zarządzaj artykułami

Nieruchomości Mościcki

Dział: Artykuły14 04 2014

Najtańsze domy w Polsce- zestawienie

Dom jest obecnie najbardziej pożądaną nieruchomością. Prawie każdy z nas marzy o tym, aby teraz lub na emeryturze zamieszkać we własnym domku z ogródkiem. Niestety ceny takich nieruchomości odstraszają już na wstępie. Domy blisko dużych aglomeracji miejskich często osiągają milionowe sumy.

Polska to też małe wsie i miasteczka, w których można nabyć przytulny domek z działką za niewielkie pieniądze. Jeżeli jeszcze uda nam się kupić dom z historią sięgającą początku ubiegłego wieku jest to na pewno dodatkowy, ważny atut takiej nieruchomości- podkreśla Agata Polińska z serwisu otoDom.pl

Tak się składa, że w mediach możemy przeczytać dużo informacji o tych „wiodących miastach”, natomiast małe miejscowości są traktowane trochę po macoszemu.

Z czego to wynika? Przecież większość Polaków mieszka na wsi i w małych miastach, mieszkańcy tych miejscowości mają spory wpływ na gospodarkę całego kraju. Budują dużo domów, kupują działki budowlane i ziemię rolniczą. Deficyt takich informacji nie upatrujemy w braku zainteresowania. Bardziej w ograniczeniu dostępu do odpowiednich danych, aby stworzyć treściwy materiał. Ostatnio przygotowaliśmy zestawienia o ziemi rolnej, działkach budowlanych i o najtańszych kawalerkach w Polsce . Niektórzy nasi czytelnicy zarzucali nam, że jest bez sensu porównywanie ceny kawalerki w Warszawie do kawalerki w Nowej Wsi, więc przy okazji tego materiału chcemy wyjaśnić, że my niczego nie porównujemy tylko pokazujemy ceny, jakie występują w poszczególnych regionach Polski . Znaczące różnice w cenie domu nie występują tylko między dużym, a małym miastem. Na cenę ma też wpływ region Polski , skala uprzemysłowienia , atrakcyjność pod względem turystycznym czy dostęp do pracy np. w usługach.

Domy, które są tu wymienione ze względu na atrakcyjną cenę wymagają przeważnie remontu. Działki, na których znajdują się te nieruchomości też są w różnym stopniu zagospodarowane. Za tę cenę jednak nie dostaniemy pięknego domu na dużej działce .

Kusząca cena nieruchomości powinna też wzbudzić naszą ostrożność. Oprócz analizy technicznej stanu domu należy sprawdzić, także plan zagospodarowania przestrzennego. Może okazać się, że na pobliskich terenach w niedalekim czasie powstanie magazyn lub fabryka, które będą w znaczący sposób utrudniać mieszkanie na tym terenie- podpowiada Emil Chrzanowski z Emmerson Realty.S.A

Poniżej przedstawiamy zestawienie najtańszych ofert sprzedaży domów jakie pojawiły się na serwisie otoDom.pl

strefy_nieruchomosci_najtansze_domy_w_polsce

Dane uzyskane z serwisu otoDom.pl

Żródło:Emmerson Realty S.A., 04.2014

RSS jest to standard przesyłania nagłówków informacji.
Nagłówki te mogą być odczytwane przez specjalne programy - czytniki RSS. Ich listę oraz katalog zasobów RSS można znaleźć na tej stronie: http://rss.mrok.org.

Dzięki temu najnowsze informacje trafiają do Ciebie od razu, bez potrzeby przeglądania poszczególnych stron www.

Więcej o RSS możesz się dowiedzieć tu:
Nasze kanały RSS | więcej o RSS >>

wszystkie działy

Artykuły
Kredyty
Dla pośrednika
Wzory umów
Prawo
Nowości
Budowa domu
Rynek pierwotny - zdjęcia z budowy


    << Powrót

| o nas | współpraca | reklama | kontakt | polityka prywatności | mapa serwisu | poleć nas | dodaj do ulubionych | zgłoś błąd | pomoc |

© Copyrights 2003-2024 Germino


nieruchomości - mieszkania - domy - działki - agencje nieruchomości - kredyty mieszkaniowe