eNieruchomosci.pl: strona główna - zarządzaj artykułami

Nieruchomości Mościcki

Dział: Artykuły17 07 2014

Budynki wielosąsiedzkie

Odpowiedzią na to pytanie są budynki wielorodzinne. Obecnie nie przypominają już one „molochów wielkiej płyty”, które – wspierane przez idee funkcjonalizmu i socrealizmu – stały się nieodzowną ikoną PRL’u. Nowoczesne budynki wielorodzinne to połączenie stylu i smaku wraz z zachowaniem sąsiedzkiej idei, która przyświecała twórcom pierwszych bloków mieszkalnych.

Wielki powrót kawalerki

Potwierdzeniem mody na budynki wielorodzinne był rok 2013, w którym zabudowa wielorodzinna definitywnie dominowała. Większość projektów i realizacji dotyczyła budynków skierowanych do pięciu, sześciu rodzin w zależności od wielkości koncepcji. Dzięki takiemu rozwiązaniu nowi lokatorzy mogą cieszyć się nowoczesnymi mieszkaniami przy jednoczesnym zachowaniu sąsiedzkiej pomocy tuż za rogiem. Ponadto do najnowszych projektów domów wielorodzinnych coraz częściej powracają małe mieszkania, a także nieśmiertelne kawalerki, które niezmiennie pozostają obiektem pożądania młodych ludzi pragnących rozpocząć samodzielne życie.

Budynki wielosąsiedzkie

 

Śląsk wiedzie prym

Kolejnym potwierdzeniem trendu na budynki wielorodzinne jest widoczna wśród developerów tendencja inwestowania w tego typu zabudowę. Jeden ze śląskich developerów (www.trojan.katowice.pl) prezentuje na swojej stronie internetowej przekrój zrealizowanych przez siebie inwestycji na przełomie lat. W latach 1998-2005 najczęściej realizowane były projekty domów szeregowych bądź wolnostojących. Dopiero od 2007 r. Trojan stopniowo rozszerzył swoja ofertę o budynki wielorodzinne, oferując między innymi nowe mieszkania w Zabrzu czy Gliwicach. Podążanie za trendami związanymi z budownictwem wielorodzinnym sprzyja także dobremu imieniu firmy. Jako przykład można tu także podać śląskiego dewelopera, który po wpisaniu przez nas w przeglądarkę słów klucz „Trojan opinie”, prezentuje nam się jako najlepszy w całej branży.

 

Ideą budownictwa wielkiej płyty było zaspokojenie podstawowych potrzeb mieszkańca. Ponadto celem było zgromadzenie jak największej ilości ludzi na niewielkim terenie. W przypadku nowoczesnych budynków wielorodzinnych nie liczy się już ilość, lecz jakość. Jakość życia, jakość otaczającego dom podwórka i co najważniejsze: niezastąpiona jakość sąsiedzkiej pomocy.

Kod śledzenia ruchu

RSS jest to standard przesyłania nagłówków informacji.
Nagłówki te mogą być odczytwane przez specjalne programy - czytniki RSS. Ich listę oraz katalog zasobów RSS można znaleźć na tej stronie: http://rss.mrok.org.

Dzięki temu najnowsze informacje trafiają do Ciebie od razu, bez potrzeby przeglądania poszczególnych stron www.

Więcej o RSS możesz się dowiedzieć tu:
Nasze kanały RSS | więcej o RSS >>

wszystkie działy

Artykuły
Kredyty
Dla pośrednika
Wzory umów
Prawo
Nowości
Budowa domu
Rynek pierwotny - zdjęcia z budowy


    << Powrót

| o nas | współpraca | reklama | kontakt | polityka prywatności | mapa serwisu | poleć nas | dodaj do ulubionych | zgłoś błąd | pomoc |

© Copyrights 2003-2023 Germino


nieruchomości - mieszkania - domy - działki - agencje nieruchomości - kredyty mieszkaniowe