Ubezpieczenie mieszkania

 
eNieruchomosci.pl: strona główna - zarządzaj artykułami

Nieruchomości Mościcki





Dział: Artykuły07 09 2014

Wynajmujesz mieszkanie? - pomyśl o ubezpieczeniu

Jakie ubezpieczenie mieszkania dla kogo?

Ubezpieczenie wynajmowanego lokum to w wielu przypadkach kwestia umowna. Wiele również zależy od tego, czy mieszkanie wynajęte zostało wraz z meblami i innymi sprzętami ruchomymi. Z całą pewnością jednak ubezpieczenia można podzielić na te, które może zawrzeć jedynie właściciel oraz te, które możliwe są dla obu stron umowy najmu. Właściciel lokalu ma prawo ubezpieczyć swoją nieruchomość wszystkimi możliwymi polisami dostępnymi na rynku. Będą to na przykład: ubezpieczenie murów lub wyposażenia, OC w życiu prywatnym, a nawet pakiet Assitance. Osoba wynajmująca natomiast skorzystać może raczej tylko z ubezpieczenia mieszkania obejmującego ochronę wyposażenia oraz OC w życiu prywatnym. To pierwsze ochroni mienie w przypadku kradzieży lub innych wydarzeń losowych, takich jak pożar czy zalanie. Pakiet OC w życiu prywatnym natomiast pozwoli na pokrycie szkód wyrządzonych osobom trzecim - wliczać się w to będzie na przykład najczęściej chyba dotykające wszystkich zalanie sąsiadów. Jako osoba wynajmująca mieszkanie możemy się więc zabezpieczyć przed wszelkimi ewentualnościami: nie zapłacimy z własnej kieszeni za przypadkiem zbite lustro czy zepsutą szafkę, ochronimy się przed skutkami spięcia czy pękniętego wężyka pod zlewem.

Kto za co płaci?

Przed podpisaniem umowy najmu mieszkania warto ustalić kto za co odpowiada. Jeśli jesteś najemcą zapytaj czy mieszkanie jest ubezpieczone i w jakim pakiecie. Ustal czego wymaga od Ciebie właściciel i ewentualnie dokup odpowiedni pakiet. Zadbaj również o to, by wszystkie Wasze ustalenia wpisane były do umowy wraz z wyszczególnieniem jakie poszczególne strony posiadają ubezpieczenie i za co biorą odpowiedzialność. Jeśli natomiast jesteś właścicielem i nie chcesz zostać na tak zwanym lodzie w razie nieszczęśliwego zdarzenia losowego, którego szkód nie pokryje nawet kaucja jasno postaw swoje warunki. Powiedz najemcy jakie ubezpieczenie domu posiadasz i jakie ewentualne szkody ono pokryje. Uświadom osobie wynajmującej jakie powinna wykupić ubezpieczenie by móc chronić się przed przeróżnymi przypadkami i za jakie szkody będzie musiała ponieść odpowiedzialność. Zapiszcie wspólnie w umowie czyje ubezpieczenie OC w życiu prywatnym będzie pokrywało szkody ewentualnej awarii pralki czy zepsutych mebli. Bądźcie pewni, że Wasze ubezpieczenia mieszkania razem chronią lokum, z którego wspólnie czerpiecie.

Najpierw porównaj, potem podpisuj

Zanim zdecydujesz się na jakiekolwiek ubezpieczenia zajrzyj do porównywarki ubezpieczeń mieszkaniowych rankomat.pl, w której łatwo i sprawnie porównasz oferty różnych towarzystw ubezpieczeniowych. Wybierz dokładnie taką ofertę, która odpowiada Ci nie tylko pod względem wysokości składki, ale również pod kątem zakresu ochrony. Zadbaj także o to, by ubezpieczenia właściciela mieszkania oraz najemcy nie powielały się - ważne jest aby lokum chronione było od A do Z, nie musi jednak posiadać dwóch takich samych ubezpieczeń. Chroń, ale nie przepłacaj.

RSS jest to standard przesyłania nagłówków informacji.
Nagłówki te mogą być odczytwane przez specjalne programy - czytniki RSS. Ich listę oraz katalog zasobów RSS można znaleźć na tej stronie: http://rss.mrok.org.

Dzięki temu najnowsze informacje trafiają do Ciebie od razu, bez potrzeby przeglądania poszczególnych stron www.

Więcej o RSS możesz się dowiedzieć tu:
Nasze kanały RSS | więcej o RSS >>

wszystkie działy

Artykuły
Kredyty
Dla pośrednika
Wzory umów
Prawo
Nowości
Budowa domu
Rynek pierwotny - zdjęcia z budowy






    << Powrót

| o nas | współpraca | reklama | kontakt | polityka prywatności | mapa serwisu | poleć nas | dodaj do ulubionych | zgłoś błąd | pomoc |

© Copyrights 2003-2024 Germino


nieruchomości - mieszkania - domy - działki - agencje nieruchomości - kredyty mieszkaniowe