eNieruchomosci.pl: strona główna - zarządzaj artykułami

Nieruchomości Mościcki

Dział: Artykuły17 09 2016

Mieszkanie pod miastem – dlaczego warto wziąć je pod uwagę?

Lokalizacja, zaraz obok powierzchni mieszkania, jest kluczowym elementem decydującym o kupnie lub wynajęciu danej nieruchomości. Często ma również wpływ na cenę lokalu, a mieszkania znajdujące się w tzw. „lepszej dzielnicy” potrafią być kilkukrotnie droższe, mimo że nie oferują wyjątkowego standardu lub innowacyjnych rozwiązań. Dlatego zanim zaczniemy przeprowadzkę, spójrzmy na lokalizację z bardziej praktycznego punktu widzenia.

 

Komunikacja miejska

Łatwo zakochać się w mieszkaniu ulokowanym na obrzeżach miasta, w dzielnicy otoczonej zielenią, gdzie panuje cisza i spokój. Jednak bardzo często wielką niedogodnością w takich miejscach jest zubożony lub zupełny brak połączenia komunikacji miejskiej z innymi częściami miasta. Nawet posiadając samochód trzeba mieć na względzie to, że dojazd do centrum może zająć kilkadziesiąt minut. Auto rodzi też problem miejsca parkingowego lub garażu.

Obecnie jednak przy budowie takich inwestycji deweloper stara się, jak najlepiej rozwiązać kwestie związane z komunikacją – niekiedy nawet powstają specjalnie linie dostępne dla mieszkańców takich osiedli, a dodatkowo przy domach jednorodzinnych dobudowywane są garaże.

Mieszkanie na obrzeżach jest dobrym rozwiązaniem dla osób, których męczy codzienny zgiełk, ale jednocześnie nie chcą tracić innych udogodnień związanych z życiem w mieście. To też świetna opcja dla rodzin z dziećmi lub dopiero planujących.

Odległość do pracy

W większych miastach odległość do pracy często wiąże się z bardzo długimi dojazdami. Na początku może się to wydawać małym problemem, jednak jeśli przyjrzymy się, ile czasu spędzamy w samochodzie, niejednokrotnie w korkach lub szukając wolnego parkingu, to zdamy sobie sprawę, jak wiele z dnia poświęcamy tylko na dojazdy.

Mimo wszystko trzeba wziąć pod uwagę, że niezależnie od lokalizacji korki, brak miejsc parkingowych i dłużące się dojazdy mogą spotkać nas w każdym miejscu.

Domy jednorodzinne to też większe możliwości aranżacyjne, jeśli chodzi o urządzanie i zarządzanie przestrzenią – nic nie stoi na przeszkodzie, aby w takim domu stworzyć gabinet oraz miejsce do pracy.

 

Komorowice III

 

Dużo przestrzeni

Mieszkania na obrzeżach miast zapewniają również więcej przestrzeni i możliwości obcowania z naturą. Duże ogrody, w których mogą powstać altany i place zabaw to idealne miejsce do spędzania czasu z rodziną i znajomymi.

To również miejsce na rozwój pasji, na którą w bloku często nie możemy sobie pozwolić – majsterkowanie, domowa siłownia lub sporty zimowe.

Najważniejsze jest bezpieczeństwo

Przeglądając oferty mieszkań raz na jakiś czas można trafić na lokum, które kosztuje zdecydowanie mniej w porównaniu z innymi. Jak się okazuje przyczyną różnicy jest lokalizacja w dzielnicy, która nie ma zbyt dobrej reputacji.

Warto wtedy zadać sobie pytanie, czy jesteśmy w stanie zapłacić mniej, jednak ze świadomością, że nasza dzielnica nie będzie należeć do najbezpieczniejszych miejsc. Pamiętajmy jednak o tym, by nie popadać w paranoje! Zawsze warto sprawdzić, jaką opinie ma wybrana przez nas lokalizacja, aby potem nic nas nie zaskoczyło.

W razie wątpliwości odwiedźmy takie miejsce, porozmawiajmy z ludźmi tam mieszkającymi i zadajmy nurtujące nas pytania.

Artykuł przygotowany we współpracy z Domar Development odpowiedzialnego za inwestycje Villa Miejska Krzycka oraz Komorowice III.

RSS jest to standard przesyłania nagłówków informacji.
Nagłówki te mogą być odczytwane przez specjalne programy - czytniki RSS. Ich listę oraz katalog zasobów RSS można znaleźć na tej stronie: http://rss.mrok.org.

Dzięki temu najnowsze informacje trafiają do Ciebie od razu, bez potrzeby przeglądania poszczególnych stron www.

Więcej o RSS możesz się dowiedzieć tu:
Nasze kanały RSS | więcej o RSS >>

wszystkie działy

Artykuły
Kredyty
Dla pośrednika
Wzory umów
Prawo
Nowości
Budowa domu
Rynek pierwotny - zdjęcia z budowy


    << Powrót

| o nas | współpraca | reklama | kontakt | polityka prywatności | mapa serwisu | poleć nas | dodaj do ulubionych | zgłoś błąd | pomoc |

© Copyrights 2003-2022 Germino


nieruchomości - mieszkania - domy - działki - agencje nieruchomości - kredyty mieszkaniowe