eNieruchomosci.pl: strona główna - zarządzaj artykułami

Nieruchomości Mościcki

Dział: Artykuły15 12 2016

O czym pamiętać, projektując własny klub fitness?

Dziś panuje moda na fit, sport i zdrowie. Świetnie. Wszyscy na tym zyskujemy. Powstają nowe kluby fitness, gdzie każdy znajdzie zajęcia dla siebie. Jeśli planujesz otwarcie własnego klubu, przeczytaj, o czym powinieneś pamiętać.

Jak każdy biznes, klub fitness musi być dokładnie przemyślany i zaplanowany. Również projekt rozplanowania przestrzeni to bardzo istotna rzecz, bez której nie da rady stworzyć miejsca, które będzie przyciągało klientów. W projektowaniu klubów fitness inwestorzy popełniają jednak kardynalne błędy, które skutkują tym, że ich klub nie jest konkurencyjny w porównaniu do innych i nie przyciąga takiej rzeczy klientów, jak powinien.

 

klub fitness

 

Uwzględniaj głównie potrzeby klientów, a nie swoje

To, że nie lubisz nowych technologii czy nie jesteś przekonany np do froggów, nie oznacza, że nie powinno ich twoim klubie być. Ludzie, a twoi klienci, mają różne preferencje i upodobania, więc twój klub powinien być jak najbardziej wszechstronny. Wszechstronność zapewnia zaspokojenie różnorodnych potrzeb twoich klientów, a to powoduje, że do klubu trafiają nowe twarze i już w nim zostają. Nie bez znaczenia jest tutaj również jakość materiałów wykończeniowych. Stawiając na bylejakość, sam skazujesz swój klub na określoną ścieżkę rozwoju.

Tymczasem, drewniane podłogi ( duży wybór podłóg znajdziesz tu: http://artcorestudio.pl/podlogi-drewniane ), ozdobny beton architektoniczny czy cegła na ścianie mogą podkreślić indywidualny styl twojego klubu, określić jego przyjazną dla klienta twarz. Przecież klub fitness to nie tylko “pot, krew i łzy”, ale również miejsce, które zaczyna być zdominowane przez żeńską część klienteli, a co za tym idzie, staje się miejscem spotkań z przyjaciółką, miejscem relaksu i odpoczynku od gonitwy dnia codziennego. Nie tylko szczegóły aranżacji pomieszczeń powinny być odpowiednio dobrane. Ważne jest również odpowiednie zaplanowanie stref, których rozmieszczenie również powinno mieć wpływ na satysfakcję klienta.

 

 

Rozmieszczenie stref - podstawa

Planując rozmieszczenie stref oraz sprzętu, musisz uwzględnić możliwości przestrzenne pomieszczenia. Rolą projektanta jest taka aranżacja, która pozwoli wykorzystać funkcjonalnie każdy metr przestrzeni dla urządzeń, ale równocześnie pozwala na swobodny dostęp do nich i odrobinę kameralności i intymności, na swobodne ciągi komunikacyjne. Tutaj również należy uwzględnić, że klub będzie się rozwijał, a co za tym idzie, będziesz kupował nowy sprzęt, który docelowo będziesz zmuszony gdzieś ustawić. Jeśli nie zaplanujesz takiej wolnej przestrzeni, to okaże się, że dobrze zaplanowany na starcie klub przestał być tak funkcjonalny, jak był na początku.A tu znowu spada satysfakcja klienta, który musi “przedzierać” się do swojego sprzętu między innymi. Zbytnie zagęszczenie wprowadza nieład w pomieszczenie, znowu prowadzi do “jakoś to będzie” i “bylejakości”, a to znowu skazuje cię na niepowodzenie.

Uwzględniaj rozwój a nie stagnację

Ważny jest plan działania. Planując własny biznes musisz uwzględnić jego rozwój. Nie możesz opierać się na aktualnej sytuacji i potrzebach, musisz przewidywać, że będzie potrzeba więcej szafek w szatni, że potrzebne będzie miejsce na dodatkowy sprzęt i akcesoria, że będziesz potrzebował więcej powierzchni w salach. Nie możesz zakładać, że twoja firma będzie cały czas stała w miejscu. Projektując szafki, nie wybieraj tych z najniższej półki cenowej. Wybierz materiał solidny. Pamiętaj, że chytry dwa razy traci. Zakładając ruch w klubie, musisz zdawać sobie sprawę z faktu, że szafki będą sprzętem, który będzie dosyć mocno eksploatowany. Miło by było również pójść do klubu, w którym, obok szafek, są wygodne miejsca do posiedzenia i porozmawiania. Gdzie można poczekać na swoje zajęcia, porozmawiać z przyjaciółką czy po prostu chwilę odpocząć. Świetnie sprawdzą się tutaj meble z technorattanu, wygodne sofy z poduchami, łatwe do utrzymania w czystości, odporne na wilgoć. Takie meble z technorattanu znajdziesz np tu: https://ogrodolandia.pl/meble-ogrodowe-technorattan

 

 

Nie oszczędzaj na wystroju i detalach

W dobrym projekcie klubu fitness nie może zabraknąć środków na wystrój wnętrza oraz wyposażenia dla klientów. Klub, to nie tylko wysokiej klasy sprzęt, ale też klimatyzacja szatnia, łazienka czy sauna. Nie możesz na tym oszczędzać, bo tak naprawdę klienci szybko zauważą, na czym oszczędzasz. Uwierz, nie będą zadowoleni, wszak od sprawnej klimatyzacji, sauny, łazienki i przyjemnej, czystej szatni czy strefy relaksu zależy ich samopoczucie. Strefa relaksu, wykończona w przytulnych, naturalnych materiałach, z meblami, które pozwolą na chwilę zwolnić i złapać oddech, Półśrodki nie są wskazane. Warto przemyśleć materiał, jakie użyjesz na podłogi czy ściany. Na pewno drewniana podłoga będzie przytulniejsza i bardziej ciepła, niż podłoga z gresu czy kafli. Na pewno ładnie zagospodarowane ściany sprawią przytulne wrażenie. Możesz pomyśleć o fluffo,czyli miękkiej ścianie, wykonanej z miękkich, kolorowych kształtek, tworzących fantazyjny wzór. Kształtki są miłe w dotyku, wyglądem przypominają aksamit, pochłaniają dźwięk. Doskonale sprawdzą się tam, gdzie prowadzone są zajęcia przy głośnej muzyce, zmniejszają też ryzyko kontuzji. Wszak nie tylko satysfakcja, ale i bezpieczeństwo twoich klientów powinny być dla ciebie priorytetem.

Uwzględniając potrzeby pracowników

Projektując klub fitness musisz uwzględnić swoich pracowników. Ostatecznie, pracują u ciebie w dosłownym pocie czoła, więc potrzebują odpowiedniego zaplecza socjalnego. Muszą mieć miejsce, w którym odpoczną, zjedzą posiłek, wypić herbatę, wreszcie, powinni mieć swoją szatnię i łazienkę. Oprócz zaplecza, dla pracowników i organizacji pracy niezbędne jest dobrze zaplanowanie recepcji, gdzie następuje pierwszy kontakt z klientem, gdzie segreguje się dokumenty, odbiera listy, faktury, przesyłki, umawia wizyty i odbiera telefony. Osoba pracująca na recepcji jest na pierwszej linii kontaktu z klientem, w związku z tym powinna mieć na tyle komfortowe warunki pracy, aby skupić się wyłącznie na swoich obowiązkach.

Jako właściciel klubu fitness nie musisz być projektantem. Nie każdy jest “człowiekiem orkiestrą”, nie musisz znać się na wszystkim, ważne, że znasz się na swoim biznesie. Razem z profesjonalnym projektantem, specjalistą od aranżacji wnętrz, jesteś w stanie zaplanować funkcjonalną przestrzeń klubu. Ty, przedstawiając swoje potrzeby, oczekiwania klientów i pracowników oraz plany, a architekt, wykorzystując swoją umiejętność zagospodarowania przestrzeni.

RSS jest to standard przesyłania nagłówków informacji.
Nagłówki te mogą być odczytwane przez specjalne programy - czytniki RSS. Ich listę oraz katalog zasobów RSS można znaleźć na tej stronie: http://rss.mrok.org.

Dzięki temu najnowsze informacje trafiają do Ciebie od razu, bez potrzeby przeglądania poszczególnych stron www.

Więcej o RSS możesz się dowiedzieć tu:
Nasze kanały RSS | więcej o RSS >>

wszystkie działy

Artykuły
Kredyty
Dla pośrednika
Wzory umów
Prawo
Nowości
Budowa domu
Rynek pierwotny - zdjęcia z budowy


    << Powrót

| o nas | współpraca | reklama | kontakt | polityka prywatności | mapa serwisu | poleć nas | dodaj do ulubionych | zgłoś błąd | pomoc |

© Copyrights 2003-2023 Germino


nieruchomości - mieszkania - domy - działki - agencje nieruchomości - kredyty mieszkaniowe