eNieruchomosci.pl: strona główna - zarządzaj artykułami

Nieruchomości Mościcki

Dział: Artykuły01 03 2017

Krycie dachów krok po kroku

Krycie dachu jest bardzo poważną sprawą, którą z pewnością powinni się zająć fachowcy. Warto jednak znać pewne zasady i wiedzieć, czy podjęte przez nich działania na pewno są prawidłowe. Są też tacy, którzy czują się mimo wszystko na siłach, by podjąć się tego zadania. Wówczas muszą wiedzieć co mają po kolei robić.

Przygotuj się do pracy

Montaż dachu jest zależny od lokalizacji domu, kształtu dachu i wielu innych czynników, które niewątpliwie należy wziąć pod uwagę. Wszędzie jednak pracę zawsze zaczynamy tak samo. Na początku, na drewnianą konstrukcję przypinamy folię. Musimy mieć świadomość, iż podstawą dobrze zrobionego dachu jest więźba, która powinna być wykonana z drzew iglastych, najczęściej jest to świerk bądź sosna. Jeśli więźba jest zrobiona starannie i dokładnie przy użyciu najlepszych materiałów, to nawet bez impregnowania starczy nam na lata.

 

dachy

 

Liczy się dokładność

Zabierając się do pracy musimy wiedzieć, że jeśli chodzi o dach, to nie ma miejsca na ustępstwa. Dach musi być dokładnie zrobiony, kąty oraz odległości muszą być doskonale wymierzone. Jeśli tego nie uczynimy, to nie ma co oczekiwać, że efekt końcowy będzie zadowalający. Pokrycie dachówki nie będzie położone równo, ani też nie będzie szczelne, choćbyśmy mieli ją kupioną u najlepszego producenta. Co ciekawe wszelkie krzywizny i nierówności są znacznie bardziej widoczne w przypadku płaskich dachówek niż falistych. Zdarza się też tak, że nawet więźba, która została wykonana bardzo dokładnie nie jest idealna, z powodu np. naturalnych nierówności drewna z jakiego została wykonana. Wtedy trzeba wszystko wyrównać na łatach.

Istotne jest też to, by dachówka była wykonana starannie. Godną polecenia jest firma Traffic, która dba o to, by oferowany przez nią produkt był naprawdę najwyższej jakości.

Gdy przechodzimy do rzeczy i rozpoczynamy przybijanie łat obowiązkowe jest ustalenie odpowiedniego rozstawu dla dachówki. Jak to zrobić? Konieczne jest położenie na równi podwójnego szeregu wybranych przez siebie dachówek. Rozstaw łat wyliczamy dodając wymiar pomiędzy końcówkami dachówki pierwszej i jedenastej (szereg powinien być zrobiony z dwunastu dachówek) i dzieląc uzyskany wynik przez dwadzieścia.

Jak już będziemy mieli wymierzoną odległość, to przybijamy łaty. Kolejny krok to montowanie rynien i przybijanie wróblówki, których celem jest uniemożliwianie gnieżdżenia się ptaków pod okapem. Następnie nadchodzi czas na przypinanie dachówek do łat. Dobry fachowiec zawsze będzie klamrował po skosie co do trzeciej dachówki (aczkolwiek zdarzają się sytuacje, kiedy należy postępować inaczej).

Dość pracochłonnym zadaniem jest docinanie dachówek i obróbka komina. Później należy fachowo zamontować ławę kominiarską i przymocować poszczególne elementy np. płotki śniegowe. Następnie mocujemy dodatkowe akcesoria dachowe, o ile takie są.

Dach jest kluczowym elementem każdego domu, dlatego trzeba pamiętać, by wszystkie akcesoria były wykonane z odpowiednich materiałów, które nie zawiodą podczas np. trudnych warunków pogodowych. Wszystko powinno być wykonane precyzyjnie, bowiem w innym przypadku może spowodować zagrożenie dla mieszkańców domu. Osoby mające wątpliwości, jeśli chodzi o zakup odpowiednich produktów mogą udać się do punktu sprzedaży Traffic, gdzie specjaliści doradzą, co będzie dla nich najlepsze.

RSS jest to standard przesyłania nagłówków informacji.
Nagłówki te mogą być odczytwane przez specjalne programy - czytniki RSS. Ich listę oraz katalog zasobów RSS można znaleźć na tej stronie: http://rss.mrok.org.

Dzięki temu najnowsze informacje trafiają do Ciebie od razu, bez potrzeby przeglądania poszczególnych stron www.

Więcej o RSS możesz się dowiedzieć tu:
Nasze kanały RSS | więcej o RSS >>

wszystkie działy

Artykuły
Kredyty
Dla pośrednika
Wzory umów
Prawo
Nowości
Budowa domu
Rynek pierwotny - zdjęcia z budowy


    << Powrót

| o nas | współpraca | reklama | kontakt | polityka prywatności | mapa serwisu | poleć nas | dodaj do ulubionych | zgłoś błąd | pomoc |

© Copyrights 2003-2023 Germino


nieruchomości - mieszkania - domy - działki - agencje nieruchomości - kredyty mieszkaniowe