eNieruchomosci.pl: strona główna - zarządzaj artykułami

Nieruchomości Mościcki

Dział: Budowa domu25 05 2021

Coraz więcej kradzieży w twojej okolicy? Sprawdź jak zabezpieczyć się przed niechcianymi gośćmi

Włamania do domów czy mieszkań zdarzają się coraz częściej nie tylko na obrzeżach, ale również w gęsto zaludnionych miejscach. Jeśli w twojej okolicy dochodzi do kradzieży, warto pomyśleć nad dodatkowymi zabezpieczeniami, które uchronią mieszkanie przed niechcianymi gośćmi, jakimi są złodzieje.

Drzwi antywłamaniowe

Każdy, bez względu na to w jakim miejscu mieszka, powinien wyposażyć się w dobre drzwi przeciw złodziejom. Choć obecnie w niemal każdym sklepie budowlanym możemy kupić drzwi antywłamaniowe, warto wiedzieć, na jakie ich klasy oraz certyfikaty zwracać uwagę. Istnieje siedem klas drzwi, które najlepiej ochronią nasze mieszkanie - od RC1N do RC6. Dobrej jakości drzwi posiadają co najmniej klasę RC4 - chronią one przed włamaniem z użyciem narzędzi typu młotek czy łom. Oczywiście im wyższa klasa, tym wyższa ochrona, lecz jednocześnie pokaźniejsza cena. Dobrze, jeśli wybrane przez nas drzwi posiadają certyfikat wydany przez Instytut Mechaniki Precyzyjnej bądź Instytut Techniki Budowlanej.

 

włamanie

fott:pixabay.com

 

Antywłamaniowe okna

Szczelne, dobrze osadzone okna dają dużą ochronę przed złodziejami. Jak wybrać najlepsze okno antywłamaniowe? W Polsce, podobnie jak w przypadku drzwi, wyróżniamy klasy jakości od RC1N do RC6. Dobre okna antywłamaniowe posiadają również certyfikaty oraz świadectwa badań. Producenci stolarki dają nam bardzo szeroki wybór, dlatego z pewnością znajdziemy takie, które z jednej strony będą nas chronić, z drugiej zaś pasować na przykład do elewacji domu. Niemniej jednak w kontekście okien powinniśmy pamiętać o kilku ważnych zasadach:

  • zlećmy ich zamontowanie fachowcom,
  • zamykajmy wszystkie okna przed wyjściem z domu,
  • zasuwajmy rolety antywłamaniowe, jeśli takowe posiadamy.

System alarmowy

Dźwięk systemu alarmowego z jednej strony może odstraszyć włamywacza, z drugiej strony poinformuje sąsiadów o niechcianych gościach. Dzięki temu istnieje szansa na szybką reakcję i złapanie złodzieja. Jeśli system alarmowy połączony jest z naszym telefonem, to niemal od razu po jego włączeniu otrzymamy stosowną informację. Koszt instalacji systemu alarmowego nie jest wysoki - za dobrej jakości sprzęt zapłacimy od kilkuset złotych do około dwóch tysięcy. Pamiętajmy jednak, że czasem może się on włączyć przypadkowo, na przykład gdy zwierzę (choćby niewielkich rozmiarów) przebiegnie pod czujnikiem ruchu.

Monitoring

System alarmowy dobrze jest połączyć z monitoringiem na posesji. Dzięki temu mamy możliwość szybkiego reagowania, gdy w okolicy naszego domu pojawi się złodziej. Monitoring często umożliwia podglądanie naszej posesji poprzez aplikację w telefonie. Co więcej, stanowi on niepodważalny dowód w sprawie, jeśli jednak dojdzie do włamania. Dobrej jakości monitoring pozwala zarejestrować twarz złodzieja, dzięki czemu łatwiej jest go odnaleźć policji. Jego instalacja to koszt kilku tysięcy złotych, choć znajdziemy również tańsze kamery monitorujące nasz dom.

Ogrodzenie

Niebagatelną rolę w ochronie domu odgrywa również ogrodzenie. Jeśli jest ono niskie i chropowate (pozwala "zahaczyć" o poszczególne szczeble), to złodziejowi stosunkowo łatwo będzie je pokonać. Brama wjazdowa oraz furtka również powinny posiadać odpowiednie zabezpieczenie. O wiele trudniej jest sforsować bramę automatyczną. Furtka powinna być zaś wyposażona w zamek antywłamaniowy. Pamiętajmy, aby nigdy nie zostawiać klucza w zamku od strony domu - stanowi on zaproszenie dla złodzieja.

 

RSS jest to standard przesyłania nagłówków informacji.
Nagłówki te mogą być odczytwane przez specjalne programy - czytniki RSS. Ich listę oraz katalog zasobów RSS można znaleźć na tej stronie: http://rss.mrok.org.

Dzięki temu najnowsze informacje trafiają do Ciebie od razu, bez potrzeby przeglądania poszczególnych stron www.

Więcej o RSS możesz się dowiedzieć tu:
Nasze kanały RSS | więcej o RSS >>

wszystkie działy

Artykuły
Kredyty
Dla pośrednika
Wzory umów
Prawo
Nowości
Budowa domu
Rynek pierwotny - zdjęcia z budowy


    << Powrót

| o nas | współpraca | reklama | kontakt | polityka prywatności | mapa serwisu | poleć nas | dodaj do ulubionych | zgłoś błąd | pomoc |

© Copyrights 2003-2021 Germino


nieruchomości - mieszkania - domy - działki - agencje nieruchomości - kredyty mieszkaniowe