eNieruchomosci.pl: strona główna - zarządzaj artykułami

Nieruchomości Mościcki

Dział: Budowa domu18 08 2021

Drewniany, metalowy, czy plastikowy – porównanie najpopularniejszych domków narzędziowych

Domki narzędziowe tworzy się głównie z trzech materiałów: drewna, metalu oraz tworzywa sztucznego. To od wybranego tworzywa w dużej mierze zależy cena domku, jego trwałość, wentylacja, czy sposób konserwacji i czyszczenia. Który materiał sprawdza się najlepiej? Na to pytanie trudno jest znaleźć ostateczną odpowiedź. Oto informacje na temat drewnianych, plastikowych oraz metalowych domków narzędziowych, które mogą okazać się niezbędne przy wyborze.

Drewniane domki do ogrodu

Naturalne drewno to piękny materiał, który świetnie komponuje się z różnorodnymi aranżacjami ogrodu. Drewniany domek wygląda dobrze zarówno w małym ogrodzie z czerwoną cegłą, jak i nowoczesnym z obszernym przeszklonym tarasem. Drewno znane jest jako niezwykle trwały i odporny materiał, który przy odpowiedniej konserwacji przez lata nie traci swoich właściwości i pięknego wyglądu zewnętrznego. Wymaga ono jednak systematycznej impregnacji za pomocą profesjonalnych środków do pielęgnacji drewna. Kolejną istotną zaletą drewnianych domków jest fakt, że nie nagrzewają się one w silnym letnim słońcu, dzięki czemu nawet podczas największych upałów ich ściany pozostają przyjemne w dotyku.

 

domek poliwęglanowy

 

Drewno to najdroższy materiał, z którego wykonuje się domki narzędziowe. Drewniane konstrukcje są ciężkie i stabilne, co z jednej strony jest ich dużą zaletą, z drugiej natomiast wymaga przemyślenia co do ustawienia domku, ponieważ jego przeniesienie w przyszłości może już nie być możliwe. Warto pamiętać, że naturalne drewno nie powinno mieć bezpośredniego kontaktu z gruntem, dlatego pod domkiem dobrze jest przygotować betonową wylewkę.

domek Aster
Domek ogrodowy z drewna świerkowego z drewutnią, fot. Ogrodosfera.pl

Plastikowe domki narzędziowe

Tworzywo sztuczne to materiał lekki, łatwy w montażu i transporcie. Wykonany z niego domek można zwykle z łatwością zmontować samodzielnie, ponieważ nawet duże elementy takie jak ściany nie ważą zbyt wiele. Plastik jest odporny na wilgoć i niesprzyjające warunki atmosferyczne, nie blaknie na słońcu, nie kruszy się, ani nie traci swojego pięknego wyglądu. Nowoczesne domki narzędziowe wykonane z plastiku często tworzone są tak, aby faktura tworzywa imitowała drewniane deski.

Największą zaletą plastiku jest fakt, że nie wymaga on zbyt skomplikowanej konserwacji. Jego czyszczenie jest proste i szybkie – wystarczy użyć bieżącej wody z węża ogrodowego, dowolnego detergentu i gąbki. Plastikowe domki ogrodowe na https://ogrodosfera.pl/domki-plastikowe sprzedawane są wraz z podłogą i oknami, dzięki czemu są to konstrukcje gotowe do ustawienia. Okna pozwalają na wentylację wnętrza domku, szczególnie w upalny dzień, ponieważ tworzywa sztuczne nie przepuszczają powietrza.

domek z tworzywa sztucznego
Plastikowy domek narzędziowy o ścianach imitujących fakturę drewna, fot. Ogrodosfera.pl

Domki ogrodowe wykonane z metalu

Domki wykonane z metalu cechują się wyjątkową odpornością na warunki zewnętrzne. Metal jest odporny na wilgoć, deszcz, wiatr, czy grad – jedynym zagrożeniem jest ryzyko ewentualnej korozji, przed którą chroni się metalowe konstrukcje przez ich ocynkowanie. Metalowe domki to nie tylko proste, jednokolorowe modele, ale także, podobnie jak w przypadku domków plastikowych, imitacje drewna i innych ciekawych faktur. Wszystko po to, aby można je było dopasować do ogrodów urządzonych w różnym stylu.

Metal jest materiałem, który ze wszystkich wcześniej wymienionych zdecydowanie najszybciej nagrzewa się na słońcu. Wybierając metalowy domek, warto więc pamiętać, że podczas upałów wewnątrz może panować naprawdę wysoka temperatura. Żeby tego uniknąć, dobrze jest wziąć pod uwagę model z oknami, które zapewnią niezbędną wentylację.

domek ogrodowy metalowy
Metalowy domek narzędziowy Arrow, fot. Ogrodosfera.pl

RSS jest to standard przesyłania nagłówków informacji.
Nagłówki te mogą być odczytwane przez specjalne programy - czytniki RSS. Ich listę oraz katalog zasobów RSS można znaleźć na tej stronie: http://rss.mrok.org.

Dzięki temu najnowsze informacje trafiają do Ciebie od razu, bez potrzeby przeglądania poszczególnych stron www.

Więcej o RSS możesz się dowiedzieć tu:
Nasze kanały RSS | więcej o RSS >>

wszystkie działy

Artykuły
Kredyty
Dla pośrednika
Wzory umów
Prawo
Nowości
Budowa domu
Rynek pierwotny - zdjęcia z budowy


    << Powrót

| o nas | współpraca | reklama | kontakt | polityka prywatności | mapa serwisu | poleć nas | dodaj do ulubionych | zgłoś błąd | pomoc |

© Copyrights 2003-2022 Germino


nieruchomości - mieszkania - domy - działki - agencje nieruchomości - kredyty mieszkaniowe