eNieruchomosci.pl: strona główna - zarządzaj artykułami

Nieruchomości Mościcki

Dział: Budowa domu26 08 2021

Nowe technologie: rekuperacja, pompy ciepła, fotowoltaika.

Technologia Steico i skandynawska zasłynęły w świecie jako proekologiczne metody wznoszenia domów. Firma Skand House dba o to, by tego rodzaju budowle stopniowo stawały się częścią polskiego krajobrazu. Jednakże energooszczędność tych domów nie wynika jedynie z ich szczególnej konstrukcji czy sposobu budowy. Standard energetyczny w domach tworzonych z prefabrykatów przez Skand House łatwo podnieść optymalny i tak poziom standardu energetycznego.

Izolacja - podstawa wszystkiego

Prosta forma domów drewnianych zdecydowanie wpływa na ich energooszczędny potencjał. Jakość surowców ma ogromne znaczenie - dlatego też w Skand House korzystamy jedynie z najwyższej jakości prefabrykatów, a drewno przeznaczone na nie pochodzi z upraw zrównoważonych. Drewno poddane odpowiedniej obróbce wyróżnia się optymalną higroskopijnością, ma też dobre właściwości izolacyjne. Ściany nagrzewają się dużo szybciej i oddają ciepło do wewnątrz. Oczywiście konieczne jest również otoczenie konstrukcji izolacją termiczną.

 

rekuperacja, pompy ciepła, fotowoltaika

 

Takie projekty realizowane są przez firmę Skand House z dbałością o każdy detal. Ściany izolowane są przy pomocy wełny mineralnej oraz specjalistycznej folii (izolujące od wewnątrz od pary, natomiast od zewnątrz od wiatru), a także płyt konstrukcyjnych otwartych dyfuzyjnie i płyt gipsowo - kartonowych. Ściany stanowią konstrukcję warstwową - izolowane jest również pokrycie dachowe, jak i podłoga. Nie można zapomnieć też o uszczelnianiu okien, na przykład wykorzystując pianki polimerowe czy specjalistyczne taśmy na bazie takich pianek.

Ciepło i energia - w ekologiczny sposób

W takich warunkach dużo łatwiej jest zainstalować udogodnienia umożliwiające stworzenie domu energooszczędnego, a więc: rekuperację, pompy ciepła oraz system fotowoltaiczny.
Wentylacja z odzyskiem ciepła doskonale sprawdza się w drewnianych domach szkieletowych. Jej mechanizm polega na wykorzystywaniu "zużytego" powietrza - jego filtrowaniu oraz ponownym ogrzaniu. Niezależnie od pory roku wykorzystane może być nawet do 90 procent energii wydatkowanej na oczyszczanie powietrza z zanieczyszczeń oraz alergenów.

Domy drewniane nie wykazują wysokiego zapotrzebowania na energię cieplną. Dlatego też wystarczającym rozwiązaniem może być instalacja wentylacji z rekuperacją oraz jej uzupełnienie o kilka energooszczędnych grzejników niskotemperaturowych, kocioł kondensacyjny, konwektor. Ciekawą propozycją będzie również montaż pompy ciepła - jeżeli inwestor zdecyduje się na to już na etapie projektowania domu - sam proces instalacji będzie dużo łatwiejszy. Mimo, iż koszt takiego montażu jest stosunkowo wysoki, to warto zwrócić uwagę, że przyłączenie do gazociągu także nie jest tanie. Tymczasem pompy ciepła mają szereg zalet - działają bez-obsługowo i pozwalają utrzymywać temperaturę na jednolitym poziomie, nie emitują żadnych zanieczyszczeń do atmosfery, a tym samym nie stanowią zagrożenia dla domowników (nie istnieje groźba wybuchu gazu czy zatrucia tlenkiem węgla).

Co jednak z dostarczaniem do domu energii elektrycznej? W tym obszarze pomocna będzie instalacja fotowoltaiczna. Panele solarne doskonale komponują się z konstrukcją domów drewnianych szkieletowych, zarówno tych wznoszonych w technologii Steico, jak i w skandynawskiej. Energia słoneczna jest gromadzona przez panele jako prąd stały, a następnie w falownikach następuje transformacja w prąd zmienny - taki, który bezpośrednio można w domu wykorzystać. Jeśli pojawi się nadwyżka wytworzonej energii - zawsze można dołączyć do zestawu kolejny element - magazyn energii.

Wszystkie wymienione sposoby łatwo wkomponować w proces budowy i wykańczania domu utrzymanego w stylu skandynawskim. Dzięki ekspertom z firmy Skand House mogą Państwo mieć pewność, że każde z rozwiązań będzie wdrożone w odpowiedni sposób, a dom stanie się prawdziwie energooszczędny.

RSS jest to standard przesyłania nagłówków informacji.
Nagłówki te mogą być odczytwane przez specjalne programy - czytniki RSS. Ich listę oraz katalog zasobów RSS można znaleźć na tej stronie: http://rss.mrok.org.

Dzięki temu najnowsze informacje trafiają do Ciebie od razu, bez potrzeby przeglądania poszczególnych stron www.

Więcej o RSS możesz się dowiedzieć tu:
Nasze kanały RSS | więcej o RSS >>

wszystkie działy

Artykuły
Kredyty
Dla pośrednika
Wzory umów
Prawo
Nowości
Budowa domu
Rynek pierwotny - zdjęcia z budowy


    << Powrót

| o nas | współpraca | reklama | kontakt | polityka prywatności | mapa serwisu | poleć nas | dodaj do ulubionych | zgłoś błąd | pomoc |

© Copyrights 2003-2022 Germino


nieruchomości - mieszkania - domy - działki - agencje nieruchomości - kredyty mieszkaniowe