eNieruchomosci.pl: strona główna - zarządzaj artykułami

Nieruchomości Mościcki

Dział: Budowa domu01 03 2022

Zakup nowego mieszkania - co warto brać pod uwagę?

Zastanawiasz się nad kupnem swojego własnego mieszkania bezpośrednio od dewelopera? Zapraszamy do lektury artykułu, w którym omawiamy różne istotne aspekty tej ważnej decyzji.

To oczywiste, że każdy chce mieszkać w komfortowym i ładnym mieszkaniu. W Polsce z roku na rok kupuje się mnóstwo mieszkań. Pragnąc dokonać mądrego, optymalnego wyboru należy rozważyć szereg ważnych spraw.


Nowe mieszkanie


Nowe mieszkanie, a możliwości finansowe.

Jedną z podstawowych spraw, która ma wpływ na podjęcie decyzji o zakupie mieszkania jest budżet, jakim dysponujemy. Niestety niewiele osób stać na zakup nieruchomości za gotówkę, zazwyczaj zakup mieszkania na własność wiąże się z zaciągnięciem długoterminowego kredytu hipotecznego. Dlatego zazwyczaj zanim rozpocznie się poszukiwania mieszkania, powinno się podjąć działania w celu zdobycia informacji na jak wysoki kredyt hipoteczny można sobie pozwolić. Na tym wczesnym etapie całego tego złożonego procesu na ogół korzysta się z pomocy doradców kredytowych, którzy pomagają w ocenie tzw. “zdolności kredytowej”. Dopiero wtedy, gdy już znana jest wysokość dostępnego budżetu można przystąpić do poszukiwań wymarzonego mieszkania. Przy czym warto pamiętać, żeby nie planować wydatków na nowe mieszkanie pod przysłowiowy ‘korek’, ale raczej zostawić sobie pewien finansowy margines na wypadek wystąpienia rozmaitych nieprzewidzianych okoliczności.

nowe osiedle omegabuildings

Wizualizacja nowego osiedla mieszkaniowego we Wrocławiu, źródło: Omegabuildings.pl.


Nowe mieszkanie - jaką lokalizację wybrać?

Ceny mieszkań w dużej mierze zależą właśnie od lokalizacji. Nieruchomości w dużych, prężnie rozwijających się miastach zawsze są droższe od tych umiejscowionych na terenach słabiej rozwiniętych. W samych miastach ceny także są mocno zróżnicowane, za przykład może posłużyć Wrocław, w którym mieszkania w centrum kosztują obecnie przynajmniej kilkanaście tysięcy zł. za metr, przy czym nieruchomości zlokalizowane na obrzeżach miasta lub tuż poza jego granicami można nabyć już o wiele taniej, bo nawet za zaledwie kilka tysięcy za jeden metr kwadratowy. Dysponując ograniczonym budżetem należy zatem w pierwszej kolejności zastanowić się nad priorytetami, na czym w nowym mieszkaniu nam najbardziej zależy. Czy najistotniejsza jest dla nas lokalizacja mieszkania w ścisłym centrum, czy może jednak bardziej zależy nam na dużym metrażu, ponieważ mieszkamy z rodziną? Podczas wyboru lokalizacji inwestycji warto także zastanowić się nad miejscem pracy, czy nauki w przypadku dzieci, młodzieży czy studentów. W dużych miastach sporo czasu poświęca się na dojazdy. Najlepiej jest kupować mieszkanie w takiej okolicy, aby wszelkie dojazdy ograniczyć do niezbędnego minimum. Z tego względu może się nawet okazać, że lepiej będzie dołożyć nieco więcej środków na zakup mieszkania, aby zwiększyć komfort życia przez kolejne lata lub nawet dziesięciolecia.

W wielu polskich miastach zauważyć można tendencję do osiedlania się z dala od zatłoczonych i hałaśliwych centrum. We Wrocławiu wiele osób inwestuje w mieszkania na osiedlach peryferyjnych miasta, a także poza jego granicami.

RSS jest to standard przesyłania nagłówków informacji.
Nagłówki te mogą być odczytwane przez specjalne programy - czytniki RSS. Ich listę oraz katalog zasobów RSS można znaleźć na tej stronie: http://rss.mrok.org.

Dzięki temu najnowsze informacje trafiają do Ciebie od razu, bez potrzeby przeglądania poszczególnych stron www.

Więcej o RSS możesz się dowiedzieć tu:
Nasze kanały RSS | więcej o RSS >>

wszystkie działy

Artykuły
Kredyty
Dla pośrednika
Wzory umów
Prawo
Nowości
Budowa domu
Rynek pierwotny - zdjęcia z budowy


    << Powrót

| o nas | współpraca | reklama | kontakt | polityka prywatności | mapa serwisu | poleć nas | dodaj do ulubionych | zgłoś błąd | pomoc |

© Copyrights 2003-2024 Germino


nieruchomości - mieszkania - domy - działki - agencje nieruchomości - kredyty mieszkaniowe