https://www.high-endrolex.com/43 Jak sprawdzić działkę przed jej zakupem?

 
https://www.high-endrolex.com/43
eNieruchomosci.pl: strona główna - zarządzaj artykułami

Nieruchomości Mościcki

Dział: Budowa domu12 12 2023

Jak sprawdzić działkę przed jej zakupem?

Chcesz kupić działkę budowlaną, ale nie do końca wiesz, w jaki sposób zweryfikować informacje o niej? Nie zawsze wszystko co jest widoczne dla oczu jest wystarczające. Jeśli chcesz dobrze przygotować się do zakupu gruntu, koniecznie zajrzyj do dalszej części artykułu.

Zakup działki od początku - od czego zacząć?

Kupno działki to proces długofalowy i trudny, ale tylko wtedy, gdy nie mamy podstawowej wiedzy z zakresu prawnego nabycia terenów budowlanych. Dlatego często poszukujemy wsparcia merytorycznego fachowców, które umożliwi zakup sprawdzonej działki oraz weryfikację terenu uwzględniając najważniejsze aspekty.

 

zakup działki - co sprawdzić?

 

Czyniąc konkretne kroki w celu nabycia terenu pod budowę domu, nie warto działać po omacku. Garść przydatnych porad umożliwi przygotowanie się do zakupu działki bez niemiłych niespodzianek. Oczywiście w tym artykule nie jesteśmy w stanie opisać wszystkich aspektów, po więcej szczegółowych informacji zajrzyj na stronę https://www.dzialki360.pl/blog/co-sprawdzic-przed-kupnem-dzialki.

Na początek zadbaj o korzystne miejsce. Wybierz działkę, która interesuje Cię z punktu widzenia samego zamieszkania, otoczenia i infrastruktury. Następnie wystąp o dane z Ewidencji Gruntów i Budynków oraz Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego, które będą dla Ciebie rzetelnym źródłem informacji o terenie.

Kolejnym krokiem w weryfikacji określonej działki będzie sprawdzenie jej stanu prawnego. Ważne w tym zakresie jest uzyskanie informacji o tym, kto jest aktualnym właścicielem terenu oraz analiza księgi wieczystej nieruchomości, jeśli taka jest prowadzona. Dostęp do ksiąg wieczystych jest bezpłatny, jawny, a zatem każdy może się o niego ubiegać.

Infrastruktura działki - o czym musisz wiedzieć?

Aby na zakupionej przez Ciebie działce zaistniały warunki do budowy domu konieczne jest jej pełne uzbrojenie. W praktyce oznacza to, że powinna być ona podłączona do odpowiedniej infrastruktury. Działka musi mieć dostęp do drogi publicznej, a także określone media (wodę, odprowadzenie nieczystości, podłączenie do sieci elektrycznej, gazowej, światłowodu).

Upewniając się, że uzbrojenie działki jest całkowite skracasz czas na wszystkie formalności związane z uzyskaniem pozwolenia na budowę. Brak podłączenia z mediami niejednokrotnie uniemożliwił budowę domu lub spowodował dużo większe koszty. Pamiętaj o tym!

Przed zakupem działki warto wykonać także ekspertyzę geologiczną, na podstawie której otrzymamy informację o nośności gruntu, strukturze, czy poziomie wód gruntowych terenu. Otrzymując wiedzę o ewentualnych odchyleniach od normy wyeliminujemy wysokie koszty finansowania budowy domu.

Zakup działki budowlanej nie taki straszny! Bliższe i dalsze otoczenie też ważne!

Jeśli decyzję o zakupie działki masz już prawie podjętą, a mimo to pozostaje jeszcze kilka pytań bez odpowiedzi to koniecznie weź pod uwagę również bliższe i dalsze otoczenie dla konkretnej lokalizacji. Położenie działki powinno zapewniać stosunkowo szybkie dotarcie do sklepu, przedszkola, szkoły, czy też szpitala. 

Niejednokrotnie ważne jest także, aby samo otoczenie działki było atrakcyjne. Duża ilość lasów, tereny zielone oraz parki przykuwają uwagę i są dla mieszkańców bardzo korzystne dla zachowania harmonii pomiędzy pracą a wypoczynkiem. Jeśli i Tobie zależy na tym, by działka budowlana umiejscowiona była w pobliżu terenów zielonych, koniecznie sprawdź jej otoczenie.

RSS jest to standard przesyłania nagłówków informacji.
Nagłówki te mogą być odczytwane przez specjalne programy - czytniki RSS. Ich listę oraz katalog zasobów RSS można znaleźć na tej stronie: http://rss.mrok.org.

Dzięki temu najnowsze informacje trafiają do Ciebie od razu, bez potrzeby przeglądania poszczególnych stron www.

Więcej o RSS możesz się dowiedzieć tu:
Nasze kanały RSS | więcej o RSS >>

wszystkie działy

Artykuły
Kredyty
Dla pośrednika
Wzory umów
Prawo
Nowości
Budowa domu
Rynek pierwotny - zdjęcia z budowy


    << Powrót

| o nas | współpraca | reklama | kontakt | polityka prywatności | mapa serwisu | poleć nas | dodaj do ulubionych | zgłoś błąd | pomoc |

© Copyrights 2003-2024 Germino


nieruchomości - mieszkania - domy - działki - agencje nieruchomości - kredyty mieszkaniowe