eNieruchomosci.pl: strona główna - zarządzaj artykułami

Nieruchomości Mościcki

Dział: Budowa domu28 07 2016

Co warto wiedzieć o grzejnikach elektrycznych? Poznaj ich wady i zalety

Grzejniki elektryczne to bardzo prosty w instalacji sposób na zapewnienie ciepła w domu lub mieszkaniu. Wśród wad tego rozwiązania wymieniane są jednak stosunkowo wysokie koszty eksploatacji. Poznaj plusy i minusy ogrzewania elektrycznego i zobacz, czy sprawdzi się ono w twoim domu.

Rodzaje grzejników elektrycznych

Grzejniki elektryczne podzielić można na kilka kategorii ze względu na sposób działania. Najpopularniejsze są grzejniki konwektorowe, zwane także konwekcyjnymi. Podłączane są do domowej instalacji elektrycznej poprzez gniazdko, podobnie jak wszystkie inne urządzenia zasilane na prąd. W środku tego rodzaju grzejników, zamiast miejsca na wodę, jak w tradycyjnych kaloryferach, znajdują się grzałki elektryczne. Jeśli chcemy wykorzystywać grzejnik konwektorowy w trybie ciągłym, co najmniej przez kilka godzin dziennie, warto wybrać model bez wentylatora, dzięki czemu będzie on pracował ciszej. Modele wyposażone w termostat i zegar pozwalają na zaprogramowanie urządzenia na konkretne godziny - dzięki temu możemy ogrzać dom wtedy, kiedy jest to potrzebne, czyli zazwyczaj rano oraz wieczorem. Na rynku znajdziemy także specjalne grzejniki przez do łazienek. Mogą mieć kształt drabinkowy, szczebelkowy; doskonale sprawdzą się jako dodatkowe ogrzewanie łazienki oraz sprytny sposób na suszenie ręczników. Coraz większą popularnością cieszą się również piece akumulacyjne. Zamiast grzałek wyposażone są w bloki akumulacyjne, nagrzewające się do bardzo wysokiej temperatury i oddające ciepło przez długi czas po zakończeniu ładowania. Dzięki ogrzewaniu akumulacyjnemu możemy wykorzystać tańszą energię elektryczną w nocnej taryfie. Popularną formą ogrzewania elektrycznego jest także ogrzewanie podłogowe. Oprócz tego w sklepach znajdziemy elektryczne płyty grzewcze, grzejniki olejowe oraz kotły przepływowe (zobacz różne modele grzejników na stronie http://www.castorama.pl/produkty/instalacja/technika-grzewcza-i-ogrzewanie/grzejniki-i-akcesoria/grzejniki-elektryczne.html).

 

grzejnik

 

Zalety ogrzewania elektrycznego

Podstawową zaletą ogrzewania elektrycznego jest wygoda - grzejniki wystarczy powiesić na ścianie i podłączyć do gniazdka. Oczywiście, sieć elektryczna musi spełniać pewne wymogi. W budynku powinna znajdować się instalacja trójfazowa, a gniazdo musi być uziemione. Bardzo dużym plusem grzejników z termostatem i zegarem jest możliwość programowania, dzięki czemu każdego dnia urządzenia będą włączały się o ustalonej porze i wyłączały po osiągnięciu odpowiedniej temperatury w pomieszczeniu. Kolejne korzyści z ogrzewania elektrycznego to fakt, że nie potrzebuje ono dużo miejsca. Nie musimy wydzielać osobnego pomieszczenia na kotłownię, nie ma też potrzeby magazynowania opału.

Wady grzejników elektrycznych

Do najczęściej wymienianych wad ogrzewania elektrycznego należy wysoki koszt użytkowania. Wysokie rachunki nie muszą jednak spędzać nam snu z powiek - aby ograniczyć wydatki na prąd elektryczny, warto zainwestować w ogrzewanie akumulacyjne. Dzięki temu wykorzystamy prąd w tańszej nocnej taryfie. Grzejniki elektryczne dobrze sprawdzą się także jako dodatkowe, uzupełniające ogrzewanie, na przykład w łazience.

Ogrzewanie elektryczne dobrze sprawdzi się w domach o niewielkiej powierzchni, dobrze izolowanych, a także jako ogrzewanie uzupełniające. Wystarczy wybrać grzejnik odpowiednio dopasowany do naszych potrzeb.

RSS jest to standard przesyłania nagłówków informacji.
Nagłówki te mogą być odczytwane przez specjalne programy - czytniki RSS. Ich listę oraz katalog zasobów RSS można znaleźć na tej stronie: http://rss.mrok.org.

Dzięki temu najnowsze informacje trafiają do Ciebie od razu, bez potrzeby przeglądania poszczególnych stron www.

Więcej o RSS możesz się dowiedzieć tu:
Nasze kanały RSS | więcej o RSS >>

wszystkie działy

Artykuły
Kredyty
Dla pośrednika
Wzory umów
Prawo
Nowości
Budowa domu
Rynek pierwotny - zdjęcia z budowy


    << Powrót

| o nas | współpraca | reklama | kontakt | polityka prywatności | mapa serwisu | poleć nas | dodaj do ulubionych | zgłoś błąd | pomoc |

© Copyrights 2003-2023 Germino


nieruchomości - mieszkania - domy - działki - agencje nieruchomości - kredyty mieszkaniowe