eNieruchomosci.pl: strona główna - zarządzaj artykułami

Nieruchomości Mościcki

Dział: Kredyty18 11 2016

Rozliczamy pity 2016 przez internet

Rok podatkowy 2016 kończy się 31 grudnia i już od stycznia 2017 możemy rozliczać pity 2016. Program do rozliczenia pit 2016 znajdziemy w internecie i będziemy mogli spełnić obowiązek rozliczeniowy samodzielnie, bez wychodzenia z domu.

Obowiązki podatnika

Ustawa o podatku dochodowym od osób fizycznych nakłada na podatników obowiązek składania rocznych deklaracji podatkowych. Zeznanie składa się za miniony rok podatkowy. W 2017 roku będziemy składali pity 2016. Program komputerowy pomoże nam rozliczyć przychody uzyskane od 1 stycznia do 31 grudnia 2016 roku.

Tutaj warto zwrócić uwagę, że nie we wszystkich krajach rok podatkowy jest tożsamy z rokiem kalendarzowym . Muszą o tym pamiętać Polacy rozliczający przychody uzyskane za granicą.

 

program do PIT

 

Programy do rozliczeń podatkowych

Programy komputerowe są bardzo pomocne w spełnieniu obowiązku rozliczeniowego wobec fiskusa. Są one dostępne w sieci i dzięki nim możemy samodzielnie rozliczyć pity 2016. Program komputerowy może zastąpić biuro rachunkowe czy doradcę podatkowego, a możemy najczęściej korzystać z niego bez żadnych opłat. Programy wykonują za podatnika wszystkie obliczenia, wystarczy tylko wprowadzić dane według instrukcji (najczęściej są to odpowiedzi na proste pytania), a resztą zajmie się program.

Przygotowanie do rozliczenia pit z programem

Kiedy będziemy przez internet rozliczać pity 2016 program wymusi wpisanie danych. Dane te powinniśmy mieć przygotowane, aby rozliczenie przebiegło sprawnie. Powinniśmy przygotować identyfikator podatkowy NIP albo PESEL, dane osobowe rozliczanych osób oraz dane o przychodach. Większość podatników otrzymuje informacje roczne od płatników na formularzach PIT-11, PIT-8C, PIT 40A/11A. Informacje te płatnicy przekazują w terminie do końca lutego. Jeśli nie otrzymamy pitów od płatników, nie zwalnia to nas z obowiązku złożenia w terminie deklaracji rocznej. Musimy wpisać posiadane dane i powiadomić organ skarbowy o zaistniałej sytuacji.

Nie wszyscy podatnicy muszą czekać na pity od płatników. Jeśli uzyskują dochody bez pośrednictwa płatników (np. z działalności gospodarczej, z najmu prywatnego, z odpłatnego zbycia nieruchomości) mogą wcześniej rozliczyć pity 2016. Program do rozliczenia pit mogą wykorzystać nawet w pierwszych dniach stycznia.

Wysyłanie deklaracji podatkowych


Program pit jest przydatny w procesie wypełniania deklaracji oraz w momencie wysłania ich do urzędu skarbowego przez internet. Wypełnione formularze muszą być podpisane. Osoby fizyczne nie muszą podpisywać swoich zeznań e-podpisem. Wystarczy podać dane autoryzujące (identyfikator PESEL albo NIP, imię i nazwisko, datę urodzenia, kwotę przychodu wykazaną w deklaracji pit składanej w poprzednim roku).

RSS jest to standard przesyłania nagłówków informacji.
Nagłówki te mogą być odczytwane przez specjalne programy - czytniki RSS. Ich listę oraz katalog zasobów RSS można znaleźć na tej stronie: http://rss.mrok.org.

Dzięki temu najnowsze informacje trafiają do Ciebie od razu, bez potrzeby przeglądania poszczególnych stron www.

Więcej o RSS możesz się dowiedzieć tu:
Nasze kanały RSS | więcej o RSS >>

wszystkie działy

Artykuły
Kredyty
Dla pośrednika
Wzory umów
Prawo
Nowości
Budowa domu
Rynek pierwotny - zdjęcia z budowy


    << Powrót

| o nas | współpraca | reklama | kontakt | polityka prywatności | polityka cookies | mapa serwisu | poleć nas | dodaj do ulubionych | zgłoś błąd | pomoc |

© Copyrights 2003-2015 Agencja Chart


nieruchomości - mieszkania - domy - działki - agencje nieruchomości - kredyty mieszkaniowe